Alacaklarım için ’ı zora sokmam

Eski başkan , “Rehinleri kaldırın” çağrısına karşılık verip sarı-kırmızılı üyelere taahhütte bulundu..

Giriş Tarihi: 15.2.2018
Alacaklarım için Galatasaray’ı zora sokmam

Toplantıya ekibiyle birlikte katılan Galatasaray'ın eski başkanı Dursun Özbek, kendisinden önce kürsüye çıkan Başkan Mustafa Cengiz'in açıklamalarına cevap verdi. Mart ayındaki genel kurulda ibra edilmeyeceği yönünde iddialar dolaşan Özbek, şunları söyledi:
Galatasaray'a fatura kesip para almışım. 2005'ten bu yana Galatasaray kulübünün konaklamasına sponsorum. Ama bir kurum olduğumuz için fatura kesmek zorundayız. Faturaların ardından yaptığınız kâr oranına göre bağış yapabilirsiniz, biz de yaptık. Bu bağış yaklaşık 6 milyon TL. Bundan sonra da G.Saray'ın konaklama sponsoruyum.
Riva projesinin bedeli 508 milyon değil, gelecek olan gelir, 780 milyon TL.

ÖKÜZ ALTINDA BUZAĞI ARAMAYIN
Ndiaye'yi 7.5 milyon Euro'ya aldık. 6 ayda 8 milyon Euro kâr sağladık. Cavanda'yı da fazla paraya almışız! Yok öyle bir şey. Benim kim olduğum bellidir. Öküz altında buzağı aramayın.
Görevde olduğum dönem kasa kolaylığını yaptım ve giderken senet aldım. 90 milyon TL kasa, 150 milyon TL kefalet. Bunları yasalara uygun şekilde teminat altına almam gerekirdi. Bunu her kurum yapar. Ben hiçbir zaman alacaklarım için Galatasaray'ı zora sokacak bir uygulamanın içinde olmayacağım. Buradan da taahhüt ediyorum.

DİVAN ÖNCESİ TOPLANTI!
Dursun Özbek eski ekibini saat 09:00'da sahibi olduğu Point Otel'de topladı. Uzun bir zirvenin ardından Özbek, Divan'a Nasuhi Sezgin, İsmail Sarıkaya, Ural Aküzüm, Murat Atay ve Eşref Alaçayır'la birlikte yürüyerek geçti. Divan'dan sonra ise yalnız ayrıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alacaklarım için Galatasaray’ı zora sokmam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN