'a müjdesi!

Kulüp televizyonunda açıklama yapan Başkanı , “ FFP Komitesi'nin yeniden inceleme kararına karşı ’ta açtığımız davayı kazandık. Avrupa’dan men gelmeyecek” dedi

Giriş Tarihi: 16.2.2019
Galatasaray'a CAS müjdesi!
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, dün kulüp televizyonunda UEFA Fair Play Komitesi'nin yeniden yargılanma kararının reddedildiğini açıkladı. Kulübün UEFA'dan men tehlikesinin ortadan kalktığını vurgulayan Cengiz, şu ifadeleri kullandı:
UEFA, 1 yıl önce ilk yaptığımız görüşmede bizi men edeceğini söyledi ancak biz o dönemde UEFA'yı ikna ettik. 2018 Haziran ayında 4 yıllık bir anlaşma yaptık. Ancak bu anlaşmadan birçok kuruluş rahatsız oldu. UEFA'nın bir üst kurulu da buna itiraz etti. Türkiye'den de sağ olsunlar binlerce mail gitti. UEFA'daki bu kurul, bizim yaptığımız anlaşmayı bozabilecek yetkiye sahipti ancak men cezası vermedi ve yeniden yargılanmamızı istedi.
Özet olarak yeniden inceleme kararına CAS'ta itiraz etme kararı aldık. 15 Ekim'de davayı açtık. 4 aylık bir süreç sonucunda CAS'ta davayı kazandık, UEFA'dan herhangi bir men gelmeyecek. Bu dava gelecek 3 yıllı da kapsıyordu. Bu uğraşın sonuncu Galatasaray'ın haklılığı tekrar ortaya çıktı.

ŞİKÂYET EDENLERE TEŞEKKÜRLER!
Bizleri sürekli olarak UEFA'ya kapalı kapılar ardından düzenli olarak şikâyet edenlere, bize karşı mücadele eden kişilere, bizi uyanık tuttuğu için teşekkür ediyorum. Siz ormanda çiçek mi isterseniz, yoksa bataklıkta gül mü istersiniz? Hiç kimseye şirin gözükmek için yapmıyoruz. Benim rakibimin güçlenmesi beni de güçlendirir.

'NAMUSUMUZDUR DEYİP GERİ ÇEKMEDİK'
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in UEFA süreciyle ilgili, "Türkiye'den yapılan şikayetlere rağmen CAS'taki davayı kazandık" açıklamasının ardından yönetici Mahmut Recevik, Fenerbahçe'ye ağır göndermelerde bulundu. Recevik, sosyal medya hesabı Twitter'den paylaştığı mesajda, "CAS namusumuzdur deyip sonra CAS davasını geri çekenleri de gördük. Şimdiye kadar sustuysak terbiyemizden, efendiliğimizden. Tribünlerden geldik, cevap vermesini de biliriz. Galatasaray'ın hakkını kimseye yedirmeyiz" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray'a CAS müjdesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN