Cezası ne olacak?

Galatasaraylı yetkililer, dün ile yüz yüze görüştü. Başkan görüşmenin detaylarını A Spor aracılığı ile kamuoyuna açıkladı

Giriş Tarihi: 16.4.2019
Cezası ne olacak?
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve bazı yöneticiler, dün Merkez Hakem Kurulu'nun Beylerbeyi'ndeki ofisine gitti. Görüşme sonrası MHK Başkanı Sabri Çelik'e hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını ve derbideki hakem yönetimini konuştuklarını ifade eden Cengiz, detayları ise akşam saatlerinde A Spor yayınına bağlanarak, kamuoyu ile paylaştı. İşte Mustafa Cengiz'den öne çıkan satır başları:
Maalesef Ali Palabıyık'ın yönetiminden müthiş rahatsız olduk. Palabıyık'la sorunumuz yok. Genç hakemlere her zaman şans diliyoruz. Ancak hakemlerimiz gördüklerini çalamıyor. Saha dışarısından müdahalelerin de farkındayız. Herkes için adalet istiyoruz.
Yaşanan dehşeti herkes izledi. Korku filmi gibiydi. Ali Palabıyık veya daha önce haksız yere ciddi hatalara sebep olmuş hakemler dahil olmak üzere, hiçbiriyle kan davamız yoktur. Sadece adaletin yerine gelmesini, bir kişi yanlış yapmışsa onun cezalandırılmasını, hükmün infazını istiyoruz. Çelik'e 'Ali Palabıyık'ın cezası ne olacak' diye sorduk
Konya maçının kayıtlarının kamuoyuna açıklanmasını istedik. Cevap gelmeyince IFAB'a (Uluslararası Futbol Birliği Kurulu) başvurduk. IFAB, 'Bu konuda yerel federasyon yetkilidir. TFF açıklayabilir' dedi. İdari açıdan ibra edilmemeyle ilgili kararı tümüyle iptal ettirmek için bugün başvuru yapacağız.

'KENDİ GEÇMİŞLERİNE BAKSINLAR'
Galatasaray, F.Bahçe 2. Başkanı Semih Özsoy'un maç sonu beyanları için, "F.Bahçe 2. Başkanının, yaptığı mesnetsiz açıklamalar, sadece TFF Disiplin Talimatı'na göre değil, Türk Ceza Kanunu'na göre de suçtur. Rakip takım 2. Başkanının; sorumsuz söylem ve iftiraları hakkında hukuki girişimler başlatılacaktır. G.Saray'ın adını bir terör örgütü ile ananların kendi geçmişlerine bakmalarını tavsiye ederiz" açıklamasını yaptı. Fenerbahçe'nin yanıtı gecikmedi: "Başkan vekilimizin yaptığı açıklamaların, bir itham olarak yorumlanmasının tüm takdiri ve yorumu kamuoyunundur. Fenerbahçe Kulübü olarak bu sürecin mahkemelere taşınacak olmasını da büyük bir memnuniyetle karşıladığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cezası ne olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN