Son dakika: 'da seçim yok, tedbir kararı devam!

'da seçim yok, tedbir kararı devam! 14. , mart ayındaki mali kongrede alınan "idari ibrasızlık" kararına karşı verilen tedbir kararının devamına karar verdi.

Giriş Tarihi: 11.7.2019 13:07 Güncelleme Tarihi: 11.7.2019 14:24
Son dakika: Galatasaray'da seçim yok, tedbir kararı devam!

Galatasaray'da seçim yok, tedbir kararı devam! İstanbul 14. Asliye Hukuk Mahkemesi, mart ayındaki mali kongrede alınan "idari ibrasızlık" kararına karşı verilen tedbir kararının devamına karar verdi.

Galatasaray'da Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetim kurulunun idari açıdan ibra edilmemesine yönelik alınan tedbir kararının kaldırılmasına yapılan itiraz reddedildi.

Böylece Galatasaray'da yönetime ibrasızlık kararına konulan tedbirin devamına karar verildi. Sarı kırmızılı kulüpte yeni bir başkanlık seçimine gidilmeyecek.

İstanbul 14. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmaya davacı Abdürrahim Albayrak ve Yusuf Günay'ın avukatları, Galatasaray Kulübü avukatları ve feri müdahiller ile avukatları katıldı. Feri müdahillerin avukatı Kıraç Aras, "Ortada idari yönden ibra edilmeyen bir yönetim kurulu bulunmakta. Bu dava sonunda yönetim kurulunun ibra edilmeme kararı kesinleşirse ibra edilmeyen bir yönetim kurulunun her yıl aldığı 400 üyenin hesabı ve diğer işlemlerin hesabı nasıl telafi edilecek. bu nedenle tedbirin durdurulmasını istiyoruz" dedi.

Davacılar Abdürrahim Albayrak ve Yusuf Günay vekili ise "Dernek, Sportif A.Ş.'nin büyük ortağıdır. Yapılacak yatırımlara dernek yönetim kurulunun kefareti söz konusudur. Sportif ve mali başarı ortadadır. Genel kurul hiçbir gerekçe göstermeden idari ibrasızlık kararı verildiğini söylüyor. Ama başarısızlık gerekçesini söylemiyor" dedi.

Mahkeme yönetim devam etmesi yönünde alınan tedbir kararlarına yapılan itirazın reddine karar vererek, tedbirlerin devamına karar verdi.

YÖNETİMİN TEDBİR KARARINA KULÜP AVUKATLARI İTİRAZ ETMİŞTİ

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu'nda, 23 Mart'ta ibra krizi yaşanmıştı. Sarı-kırmızılı kulübün mali genel kurulunda Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetim kurulu, idari açıdan ibra edilmemişti.

Seçim sürecine girmesi beklenen Galatasaray'da mahkemeye giden yönetim kurulu üyeleri Abdürrahim Albayrak ve Yusuf Günay, mevcut yönetimin görevine devam edebilmesi için mahkemeden idari tedbir kararı aldırmıştı.

Galatasaray Kulübü'nün avukatları da tedbir kararının kaldırılması için itiraz etmişti. Galatasaray Divan Kurulu üyeleri de haklarında bir takım ithamlara cevap vermek adına Galatasaray Kulübü'nün yanında feri müdahil olarak davaya katılmıştı.

GALATASARAY AVUKATI KIRBIYIK: GALATASARAY YÖNETİMİ GÖREVİNİN BAŞINDADIR

Galatasaray'da, Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetim kurulunun idari açıdan ibra edilmemesiyle ilgili alınan tedbir kararına yapılan itiraz sonucunda dava bugün Çağlayan Adliyesinde görüldü. Duruşmanın ardından Av. Ömer Faruk Kırbıyık, Galatasaray adına basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Galatasaray yönetiminin görevinin başında olduğuna dikkat çeken Av. Ömer Faruk Kırbıyık, "Bugün ihtiyati tedbir kararına ilişkin bir duruşma gerçekleştirildi. Bu duruşmada tedbir kararına yönelik itirazlar değerlendirildi. Mahkeme tedbir itirazına ilişkin talepleri reddetti ve tedbirin devamına karar verdi. Bu bizim ve Galatasaray camiası için çok önemli oldu. Galatasaray yönetimi görevinin başındadır. Herhangi bir seçim gözükmemektedir. Biz süreci sonuna kadar takip edeceğiz. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Bundan sonraki süreç bir istinaf aşaması olacak. Biz de bu aşamada gerekli işlemleri yapacağız. Adaletin yerini bulacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

"HER TÜRLÜ OLASILIĞA KARŞI TEDBİRLERİMİZİ ALDIK"

Çıkacak başka kararlar içinde tedbirlerini aldıklarını söyleyen Kırbıyık, "Bu karar alınmış olsaydı dahi başka mahkemelerde devam eden yargılamalarımız var. Biz yönetim ve avukatlar olarak bu konu üzerinde yoğun çalışmalar yaptık. Her türlü olasılığa karşı tedbirlerimizi aldık. İlerleyen günlerde, yeri ve zamanı geldikçe sizlerde bilgi sahibi olursunuz. Önümüze bakacağız. Bugün çıkan sonuçtan memnunuz" şeklinde konuştu.

"YÖNETİMİN SEÇİME GİTME ZORUNLULUĞU ORTADAN KALKMIŞTIR"

Sarı-kırmızılı yönetimin seçime gitme zorunluluğunun ortadan kalktığına dikkat çeken Kırbıyık, "Yönetimin seçime gitme zorunluluğu ortadan kalkmıştır. İdari yönden ibrasızlık ortadan kalkmasına ilişkin davamız devam etmektedir. Ancak verilen tedbirin yürütmesi durdurulmuştur. Bu aşamada davanın esasına ilişkin aşamalar olacaktır" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: Galatasaray'da seçim yok, tedbir kararı devam!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN