IHF inanır mı bu sakatlıklara!

Giriş Tarihi: 22.3.2013
Her sporcunun hedefi Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonluğudur. Hiçbir sporcudan "Benim hedefim Akdeniz Oyunları, Balkan veya uluslararası bir turnuva şampiyonluğu" sözünü şimdiye kadar duymadım. Olimpiyata talibiz ve 2020 için İstanbul en şanslı kent. Ancak böyle bir dönemde, ne yazık ki bir ilke imza atılarak, 5-14 Nisan tarihleri arasında Arnavutluk'ta yapılacak Avrupa Halter Şampiyonası'na erkeklerde katılmayacağımız açıklanırken, kadınlarda da genç bir kadro ile katılma kararı alınmış. Kadınlarda Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu Nurcan Taylan cezalı olduğu için zaten kural gereği şampiyonaya katılamıyor. Avrupa şampiyonları Sibel Şimşek, Aylin Daşdelen gibi kesin altın madalya kazanacak sporcularımız ise karar gereği yer almayacak. Erkeklerde ise bahane, üst düzey sporcularının hepsinin sakat olması. Peki, ne oldu da bu sporcularımızın hepsi birden sakatlandı?

AKDENİZ OYUNLARI ÖNEMLİ AMA!

Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar gerçek bir spor adamı. Spor bilgisinden kuşkum yok. Ha-l ter Federasyonu Asbaşkanı da Olimpiyat ve Dünya rekortmeni haltercimiz Halil Mutlu. Halil Mutlu'nun hangi unvanla anıldığı ve dünyada tanındığı belli.
Hangi Akdeniz Oyunları şampiyonu hatırlanıyor, bilemiyorum.
Pescara'da Akdeniz Oyunlarını izledim. Aklımda kalan sadece üç sporcu ile yarışıp, altın madalya kazanan Elvan Abeylegesse. Akdeniz Oyunları'nın ülkemizde yapılması elbette önemli. Sporcularımızın hep kürsüde olmasını, bayrağımızı dalgalandırıp, İstiklal Marşımızı dinletmelerini isterim. Belki de Akdeniz Oyunları için altın madalya kazanacak sporculara 500 Cumhuriyet altını ödül verilecek olması erkek haltercilerin toptan sakatlanmasına neden oldu. Dilerim Akdeniz Oyunları'na kadar hepsi turp gibi olur.
Uluslararası Halter Federasyonu'na (IHF) erkeklerde katılmama kararımız nasıl açıklanacak ayrı bir soru işareti. Daha yeni 21 sporcumuzda doping çıkmıştı.
Sakatlık bahanesinin IHF'ye inandırıcı geleceğini sanmıyorum. Sakat olduğu iddia edilen halterciler için de doping kuşkusu doğurmaz mı ?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IHF inanır mı bu sakatlıklara!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN