2500 km’lik destek

Giriş Tarihi: 25.3.2013

Tiflis'te üçüncü Avrupa şampiyonluğunu kazanan Rıza Kayaalp'i, Yozgat'tan gelen ailesi ve köylüleri 2500 km'lik yolculuğu göze alarak yalnız bırakmadı

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda bronz kazanan dünya şampiyonu unvanlı güreşçimiz Rıza Kayaalp, Tiflis'teki başarısıyla üçüncü kez 120 kiloda Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazandı. Rıza, Tiflis'in kendisine uğurlu geldiğini söylüyor. 2009'da aynı şehirde Avrupa Gençler Şampiyonası'nda altın kazanan Rıza'yı ailesi ve köylüleri de Tiflis'te yalnız bırakmadı. Yozgat'ın Kavurgalı köyünden yola çıkan 40 kişilik kafile, gidiş geliş yaklaşık 2500 km yol yaptı. Altın madalyayı kazanmasının ardından soluğu ailesi ve köylülerinin yanında alan Rıza yaşananları, "Uzun ve yorucu bir yolculuk yaptılar. Madalya sonrası büyük sevinç yaşadık. Ardından iki saat sonra yine otobüs ile uğurladım. Hepsinin gözlerinde büyük sevinç vardı" sözleriyle anlattı.

Başbakan'ın araması bizi çok motive ediyor
Şampiyonluğu sonrası minderden inmeden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in aradığını söyleyen Rıza, "Daha sonra Başbakanımız arayıp tebrik etti. Başbakanımızın araması bizi çok motive ediyor. Bakanımız Suat Kılıç da aradı. Hamza Yerlikaya hep yanımızda" diyerek destek verenlere teşekkür etti.

Hedefim başkanın rekorunu kırmak
Üçüncü Avrupa şampiyonluğunu yaşayan Rıza, hedefinin Hamza Yerlikaya'nın 8 Avrupa şampiyonluğu rekorunu kırmak olduğunu söyledi. Rıza, "Hamza Yerlikaya başkanlığında ben de Avrupa, dünya ve olimpiyatlarda altın madalya kazanarak rekor kırmak isterim" dedi.

Olimpiyat'ta altın almadan evlenmeyeceğim
24 yaşındaki Kayaalp henüz evliliği düşünmediğini, kendisine 2016 Rio Olimpiyatları'na kadar evliliği yasakladığını belirtti. Tek eksiğinin Olimpiyat altın madalyası olduğuna değinen başarılı güreşçi, "O altın madalya benim aynı zamanda evleneceğim kızın boynuna takacağım takı olacak. Olimpiyat şampiyonu olarak evlenmek benim için de evleneceğim kız için de büyük gurur olur" dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2500 km’lik destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN