Oscar Pistorius'a müjdeli haber

Giriş Tarihi: 28.3.2013 16:08
Reeva Steenkamp'ı öldürmekle suçlandığı davada kefaletle serbest bırakılan ampute atlet Oscar Pistorius'un, şartlı olarak yurt dışına çıkmasına izin verildi.

Oscar Pistorius'un avukatı Barry Roux'nun, ''müvekkilinin, yakın geçmişte yarışlara katılmak gibi bir niyeti olmasa da hayatını idame ettirebilmek için piste çıkması gerektiğini'' belirterek yaptığı itirazın ardından kefalet koşulları gevşetildi.

Yargıç Bam, North Gauteng Yüksek Mahkemesi'nde görülen duruşmada, ''tutuksuz yargılanan Pistorius'un ülkeden ayrılmadan bir hafta önce yetkililere seyahat planını vermesi ve yurda dönüşünden 24 saat geçmeden pasaportunu mahkemeye getirmesi kaydıyla'' ülke dışına çıkmasına izin verdi.

Duruşmada ayrıca Londra Olimpiyatları'nda katıldığı erkekler 400 ve 4x400 metre bayrak yarışları ile olimpiyatlara katılan ilk ampute atlet olarak tarihe geçen Oscar Pistorius'un, bundan böyle düzenli olarak bir yetkili tarafından denetlenmesine gerek kalmadığına ve alkol yasağının da kaldırılması kararı verildi.

Yargıç, atletin cinayetin gerçekleştiği eve dönmesinde mahsur olmadığı ve düzenli olarak karakola giderek durumunu rapor etmesine de gerek olmadığı kararını verdi.Davanın görülmesine 4 Haziran'da devam edilecek.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oscar Pistorius'a müjdeli haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN