Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazarlık yapmadık

Giriş Tarihi: 8.5.2013

Atletizm Federasyonu Başkanı Terzi, doping yaptıkları iddia edilen sporcularla ilgili IAAF'la kesinlikle pazarlık yapmadıklarını söyledi

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, son dönemde Aslı Çakır Alptekin, Nevin Yanıt ve Pınar Saka için ortaya atılan doping iddialarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. İlkelerinin 'temiz spor' olduğunu vurgulayan Terzi, "Antidoping Yönetmeliği'nde biyolojik pasaport var. Kandaki sapmaları belirliyor. Yasaklı maddenin veya yasak yöntemlerin araştırılması sonucunda IAAF'ın bilirkişileri nezdinde etkileri görülürse, sporcuları disiplin kuruluna sevk ediyoruz. Ancak yaşanan tartışmalar sporculara zarar veriyor. Federasyonumuz sporcunun haklarını korumak açısından hiçbir açıklama yapmıyor" dedi. IAAF'la (Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği) birtakım pazarlıklara girildiği yönündeki haberlerin gerçek olmadığını belirten Terzi, " IAAF'a, Aslı Çakır Alptekin'in affedilmesi için girişimde bulunduğumuz ve Nevin Yanıt'ın cezasını kabullendiğimiz şeklinde haberler var. Bu kadar erdemsiz bir teklifin yapılması nasıl mümkün olabilir" diye konuştu.

YAPILAN ŞIK OLMADI
Mehmet Terzi, IAAF sözcüsünün Aslı Çakır Alptekin ve Nevin Yanıt'ın durumlarıyla alakalı açıklamalarda bulunmasının şık olmadığını da sözlerine ekledi.

Sporcuları aldatan kişiler var
Sporcularımızı etkileyenler var. Hem antrenör hem de sporcularımızı aldatma şekilleri var. Asıl olarak polisiye tedbirlerle bu işin önüne geçmek gerekir. Bu konuda çalışma yapılıyor.

Nevin'de yasaklı madde
Nevin Yanıt'ın Avrupa Salon Şampiyonası'ndan önce deneme için katıldığı yarışmada alınan numunede yasaklı madde tespiti sonucu savunması alınacak. Davası Aslı'ya göre kısa olabilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazarlık yapmadık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN