Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş dünyası çocuklarıyla birlikte Aikido'da

İş dünyasındaki artan rekabet koşulları, yoğun geçen mesai saatleri, stres atmak için arayış içine giren iş adamlarını aikido sanatına yönlendirdi.

Giriş Tarihi: 21.5.2013 14:59
Zihin yorgunluğunu ve günün stresini üzerlerinden atmak için aikido sanatını yapanlar arasında şirket patronları, CEO'lar, üst düzey yöneticiler, mimarlar, mühendisler, avukatlar, tasarımcılar, reklamcılar ile sahne sanatçıları da yer alıyor. Türkiye'nin en büyük aikido okulunu yöneten Oğuzhan Ulvi Başkurt Sensei, "uyum-enerji-yol" anlamını taşıyan bu sanatın etik, ahlak gibi unsurları barındıran bir öğreti olduğunu ve insana pozitif bir bakış açısı kazandırdığının üzerini çiziyor.

Yakında 6. yılını kutlayacak olan Aikimode Aiki Akademi, çocukların da keyifle gittiği bir okul. Akademide verilen eğitimlerde çocukların motor hareket gelişimi arttırılarak, beyinlerinin sağ ve sol lobları daha aktif kullanılması öğretiliyor. Özgüveni yüksek, mücadele edebilen, saygılı ve hayata daima pozitif bakan çocuklar bu eğitimin en karakteristik özelliği.

Aikido yapan çocukların sağlam bir spor altyapısına kavuşması, hayatının ileri evrelerinde yapmayı düşündüğü spor dalları için sağlam bir temel oluşturması amaçlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyası çocuklarıyla birlikte Aikido'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN