Ödül 5 kat arttı

Spor Genel Müdürü Baykan, "Sporcularımızın başarılarını yükseltmek için altın madalya ödülünü 100 yerine 500 Cumhuriyete çıkardık" dedi

Giriş Tarihi: 18.6.2013
Spor Genel Müdürü (SGM) Mehmet Baykan, binicilik yarışları için geldiği Adana'da önemli açıklamalar yaptı. Baykan, 17. Akdeniz Oyunları'nda sporcuların başarılarını üst düzeyde tutmak istediklerini söyleyerek, "Akdeniz Oyunları'nın ödüllerini Avrupa Şampiyonası ödüllerine çıkardık. Altın madalya alan bir sporcunun 100 cumhuriyet altını ödülünü 500 altına çıkardık" diye konuştu.

Töreni kaçırmayın
Kendileri için Akdeniz Oyunları'nın 1.5 yıl önce başladığını anlatan Baykan, çok kısıtlı sürede gerek antrenmanların gerekse müsabakaların yapılacağı tesislerin inşası ve restorasyonu konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak, "Mersin ve Adana, oyunlar tarihinin en yüksek katılımına ev sahipliği yapacak. 6 bin civarında sportif katılımın yanı sıra teknik delege ve hakemler olmak üzere 10 bine yakın misafiri ağırlayacağız. Harika bir de açılış töreni olacak. Senaryoları bilen, provaları seyreden birisi olarak açılış töreninde çok büyük sürprizler var" ifadelerini kullandı.

718 tesis yapıldı
Akdeniz Oyunları'nda da 24 ülke, 32 spor branşında mücadele edecek.
718 spor tesisi inşaatı yapıldı.
Türkiye son iki Akdeniz Oyunları'nda dördüncü oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödül 5 kat arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN