Apak değilmiş!

Giriş Tarihi: 28.6.2013

Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda dopingli yakalanan 5 atletin ardından şimdi de aralarında olimpiyat ikincisi Eşref Apak'ın da yer aldığı 8 atlette doping tespit edildi

Doping belasından kurtulmaya çalışan Türk sporu her gün gelen yeni haberlerle sarsılıyor... Aslı Çakır Alptekin ve Avrupa şampiyonu Nevin Yanıt'ın dopingli çıktıkları iddiaları, İngiltere'deki Avrupa Takımlar Şampiyonası sırasında dopingli yakalanan Kıvılcım Kaya, Emel Güngör, Esen Kızıldağ, Hasan Birinci ve Dilek Esmer'in ardından bu kez de Eşref Apak, Kaan Şencan, Elif Yıldırım, İsa Can, Umut Aday, Ummuhani Karaçadırlı, Fatih Eryıldırım ve Narin Kahraman'ın da dopingli olduğu bilgisi federasyona ulaştı. Bunlar arasında çekiçte Eşref ve Fatih, kadınlar yürüyüşte Narin ile 400 metrede Elif son dakikada Akdeniz Oyunları kadrosundan çıkartıldı.
puanlar geri alınabilir

Bu sporcuların ceza almaları halinde, Türkiye'nin 9. olduğu Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda topladığı 197.5 puanın geri alınmasının gündeme gelebileceği kaydedildi.

30'U GEÇEBİLİR
Yeni isimlerle birlikte son 1 ayda dopingli çıkan milli atlet sayısı 15'i buldu. Sezon başında yurt içindeki kamp ve müsabaka yerlerinde yapılan numune alımları sonunda, doping tespit edilen atlet sayısının 30'u geçebileceği belirtiliyor.

ATİNA'DA GÜMÜŞÜ VAR
2004 Atina Olimpiyatları'nda gümüş kazanan milli atlet Eşref Apak'tan gelen doping haberi şok etkisi yarattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apak değilmiş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN