Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Bolt'u geçebilirim"

Mersin'de 100 ve 200 metrede gümüş madalya kazanırken, bir de Türkiye rekoru kıran Azeri asıllı milli atlet Ramil Guliyev'in gözü Moskova'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda 200 metrede gençlerde Usain Bolt'tan sonra Dünya'nın en hızlı atleti olan Guliyev, "Sporda her şey olur. Zamanı iyi değerlendirip, iyi çalışırsam Moskova'da Bolt'u geçebilirim" diye konuştu Akdeniz Oyunları'daki derecelerinden memnun olduğunu söyleyen Guliyev, "Sadece 6 hafta idman yapma fırsatı bulabildim. Yine de ilk yarışımdan madalya almak moral oldu" dedi

Giriş Tarihi: 30.6.2013
Türk vatandaşlığına geçtikten sonra ilk kez 17. Akdeniz Oyunları'nda milli formayla çıktığı 100 ve 200 metre yarışlarında gümüş madalya kazanan Azeri asıllı atlet Ramil Guliyev'in esas hedefi 10-18 Ağustos'ta Moskova'da düzenlenecek Dünya Atletizm Şampiyonası. Guliyev, "100 metre benim için kısa bir mesafe ve zor bir dal. Çünkü süratimi yavaş yavaş artırıyorum. Orada daha kısa boylu, daha kuvvetli, daha farklı atlet olmak lazım. Ama Dünya Şampiyonası'nda sadece 200 metre koşacağım" dedi.

SPORDA HER ŞEY OLUR

Moskova'da kendisine rakip olarak sadece Dünya'nın en hızlı adamı olarak gösterilen Jamaikalı sprinter Usain Bolt'u gördüğünü söyleyen Guliyev, "Önümde 1 aydan fazla zaman var. Antrenörümle ona göre bir antrenman programı yapacağız. Sporda her şey olur, Moskova'da Bolt'u geçebilirim" diye konuştu.

ALTI HAFTA İDMAN YAPTIM
"Zor bir sene geçirdim. Beş ay önce bir ameliyat yaşadım. Ameliyattan sonra forma girmek biraz zor oldu. Sadece 6 hafta antrenman yaptım, 6 haftanın derecesi bu. Daha çok zaman olsaydı, daha iyi derece olurdu. Gelecekte de daha iyi olacak."

YÜZDE YÜZ GARANTİ YOK
"İlk yarışımda kötü bir derece almak istemiyordum. Ancak Bolt gibi bir adam bile çıkışta faul yapabilir. Yarışı 'yüzde yüz kazanacağım' diye bir şey yok. Bence ilk yarış için iyi bir derece aldım. Sonuçta 3 sene büyük yarışlarda koşmadım."

DOPİNG ÇOK KÖTÜ AMA...
"Sporcular için doping çok kötü bir şey. Ancak bazen sporcunun aldığı vitaminin içinde başka bir şey çıkar ya da bazen suyuna, yemeğine bir şey katıverirler. Dopingden yakalandığın zaman 2 sene yarışamıyorsun. Özellikle büyük yarışmalara çok zor katılırsın."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Bolt'u geçebilirim"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN