Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şimdi gözler Lozan'da

İstanbul 2020 Elçileri Neslihan Demir ve Gizem Girişmen ile Akdeniz Oyunları'nın altın madalyalı tenisçisi Çağla Büyükakçay da toplantılarda hazır bulunacak. Olimpiyatları kazanan kent 7 Eylül'de Buenos Aires'te açıklanacak

Giriş Tarihi: 2.7.2013

İstanbul 2020 Heyeti'nin, 7 Eylül'de Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te, 2020 Olimpiyat Oyunları'nın yapılacağı kentin seçileceği 125. IOC oturumundan önceki son durağı, Lozan olacak. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın liderliğindeki İstanbul 2020'nin üst düzey heyeti, yarın ve perşembe günü İsviçre'nin Lozan kentinde, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) üyelerine yönelik "2020 Aday Şehirler Brifingi"nde teknik sunum yapacak. Lozan'daki toplantılara Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, IOC Üyesi ve TMOK Başkanı Uğur Erdener, İstanbul 2020 Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat ve TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel de katılacak.

Rapor olumluydu
Hasan Arat'ın, "İstanbul'un 2020 Olimpiyatları adaylığındaki şansının yüksekliği, IOC tarafından teyit edilmiştir" değerlendirmesini yaptığı EC'nin IOC'ye sunduğu teknik rapor, 25 Haziran'da kamuoyuna açıklanmıştı. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da rapora ilişkin, "Genel kanaatimize göre rapor Türkiye hakkında olumlu ve kapsamlı" demişti. Raporun İstanbul 2020'ye ilişkin bölümünde, Türk Hükümeti'nin olimpiyatlara tam desteği vurgulanmış, spor tesislerinin inşaat çalışmalarının gereklilikleri karşılayacağından emin olunduğu belirtilmişti.

Sporcular da orada
Lozan'daki toplantılarda, İstanbul 2020 Büyükelçisi Atılay Ersan, İstanbul 2020 CEO'su Ali Kiremitçioğlu, İstanbul 2020 Spor Direktörü Alp Berker, İstanbul 2020 Teknik Direktörü Nejat Sarp ile olimpik voleybolcu ve İstanbul 2020 Elçisi Neslihan Demir, paralimpik okçu ve İstanbul 2020 Elçisi Gizem Girişmen ve Mersin'in ev sahipliğinde düzenlenen 17. Akdeniz Oyunları'nda tek kadınlarda altın madalya kazanan tenisçi Çağla Büyükakçay da hazır bulunacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şimdi gözler Lozan'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN