Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bacanak tavsiyesi rekor getirdi

Yeteneğiyle dikkat çeken Emel için babası, arkadaşının kapısını çaldı O da antrenör olan bacanağı İhsan Özden'i arayınca Emel'in hayatı değişti

Giriş Tarihi: 14.7.2013
Ukrayna'nın Donetsk kentinde yapılan Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası'nda gülle atmada 20.14'lük derecesiyle dünya rekoru kırıp, altın madalya kazanan Emel Dereli'nin hikayesi çok ilginç... Avrupa Atmalar Kış Kupası'nda gülle atmada altın madalya kazanan Emel Dereli'nin, Zonguldak'ta Karayolları'nda çalışan babası Rasim Dereli, aynı yerde şefi olan Şahin Şişman'ın yanına giderek, "Kızım çok güçlü. Öyle ağırlıklar atıyor ki ileride yetenekli bir sporcu olur. Senin bacanağın İhsan Özden antrenör. Ona söylesen, Emel'i hem çalıştırsın hem de bir kulüp bulsun" der. Şahin Şişman bunun üzerine bacanağı atletizm antrenörü İhsan Özden'i arar ve durumu anlatır. Emel'in hemen İstanbul'a gönderilmesini isteyen Özden, genç sporcuyu Fenerbahçe Kulübü'ne götürür. 4 yıl önce başladığı gülle atmada büyük bir başarı göstererek Dünya Yıldızlar rekoru kıran Emel Dereli de kendisine inananları mahçup etmez.

2020'de kürsüye çıkar
Antrenör İhsan Özden, Emel'in çok çalıştığını ve disiplinli olduğunu belirterek, "Günde 3 saat çalışıyoruz. İdmanlarda toplam 150 kiloya yakın atış yapıyor. 2016 Rio ve 2020 İstanbul'da yapılacağına kesin gözüyle baktığımız olimpiyatlarda da kürsüye çıkacağına inanıyorum" dedi. Fenerbahçe Atletizm Şubesi Sorumlusu Fikret Çetinkaya ise Emel'in çok yetenekli olduğunu söyledi.

Derslere vakit yok
Zonguldak Ticaret Meslek Lisesi Büro ve Sekreterlik bölümü 11.sınıf öğrencisi olan Emel, derslere vakit bulamıyor ama sınavlarını mecburen veriyor. Bir hafta içinde uygulamalı 16 dersin sınavına giren Emel, ardından hemen kampın yolunu tuttu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bacanak tavsiyesi rekor getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN