Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek koluyla akıntıya karşı yüzdü

Giriş Tarihi: 16.7.2013 13:57
Engelli milli sporcu Kemal Özdemir, deniz kirliliğine dikkat çekmek için, Çanakkale'de kıyıya paralel olarak yaklaşık 1 kilometre yüzdü.

Geçirdiği trafik kazası sonucu 9 yaşında sol kolu dirsek üstünden kesilen engelli milli sporcu Kemal Özdemir, Deniz Temiz Derneği'nin (TURMEPA) "Her Kulaç Denize Bir Nefes" projesi kapsamında deniz kirliliğine dikkat çekmek için Çanakkale Boğazında kulaç attı. Yaklaşık 1 kilometreyi yaklaşık 30 dakikada yüzen Özdemir'e, deniz polisine bağlı iki zodyak bot eşlik etti. Özdemir'i kıyıda Çanakkale Beledi Başkan Yardımcısı Ali Sürücü ve TURMEPA Genel Müdürü Akşit Özkural karşıladı. Kıyıya ulaşan Kemal Özdemir, kendisini bekleyen vatandaşlara deniz temizliğinin önemini anlattı. Özdemir, 'İki boğazımız var. Bunları biz kirletiyoruz. Özellikle çocuklarımıza denize çöp atılmaması gerektiğini öğretelim. Sokak hayvanları kadar deniz canlılarının da yaşamaya hakkı var. Ancak biz hem deniz canlılarını, hem de denizlerimizi öldürüyoruz' dedi.

TURMEPA Genel Müdürü Akşit Özkural, Kemal Özdemir'le birlikte farklı şehirlerde de benzer etkinliklere imza atacaklarını söyledi. Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü'de deniz temizliğine dikkat çektikleri için TURMEPA'ya teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek koluyla akıntıya karşı yüzdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN