Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doping yüzünden

Giriş Tarihi: 9.9.2013

İstanbul 2020 Komitesi Başkanı Arat, yenilgiyi değerlendirdi: "Türkiye dopingin ne demek olduğunu artık iyice anlamıştır."

Türkiye'nin olimpiyat serüvenindeki en önemli isim, İstanbul 2020 Komitesi Başkanı Hasan Arat, Tokya'ya kaybedilen oylamanın ardından sıcağı sıcağına SABAH'a konuştu:
İstanbul artık bir marka olmuştur. Yaşanan atmosfer, işin önemini anlatmaya sanırım yeter.
2016 Olimpiyatları Rio, Kış Olimpiyatları da Soçi'de. Her iki şehirde de tesislerin yapımı gecikti. Bu da İstanbul için endişe yarattı.
Türkiye, dopingin ne demek olduğunu burada gördü. Nasıl bir etki yarattığını, anladı. Doping yapanlara gereken cezalar verilmeli. Biz şampiyonlar yetiştirmeliyiz. Kürsüde mutlaka sporcularımız olmalı. 3-4 branştaki başarı yeterli değil.
Burada yaşadığımız tecrübe, Türkiye'nin kendi röntgenini çekme fırsatı verdi.
Madrid'i hangi kadroyla geçtiğimizi iyi irdeleyin. Prens Albert, eski IOC Başkanı Samarach'ın oğlu Antonio Samarach ekipte. Bizim sporcumuz Gizem ve Çağla'nın karşısına Paul Gasol'u koydular. Tüm bunlara rağmen Madrid'i geride bırakmayı başardık.
Uluslararası federasyonlarda temsil edilemiyoruz. Ali Koç gibi, Ferit Şahenk gibi isimler uluslararası federasyonlara girmeli. Güçlü işadamları sporda söz sahibi olmalı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doping yüzünden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN