Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sancaktepe'de cirit coşkusu

Giriş Tarihi: 26.9.2013 16:11 Güncelleme Tarihi: 26.9.2013 16:13
Orta Asya'dan Anadolu'ya gelen ve Osmanlı'nın gözbebeği olan Cirit sporunu yeniden canlandırmak ve gelecek kuşaklara tanıtmak amacıyla Sancaktepe Belediyesi I. Cirit Turnuvası düzenledi.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'in katılım gerçekleştirdiği turnuvada açılış konuşmasının ardından oyunlar başladı. Samandıra Şölen Alanı'nda gerçekleşen turnuvada Erzurum ve Bayburt illerinin temsilcisi olan cirit sporcuları atlarıyla yerlerini aldı.

İki bölümden oluşan müsabakada Sancaktepeli izleyicilerin de ilgisi ve coşkusu yoğun oldu.

Müsabaka sonucunda Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, her iki takımın temsilcilerine plaketlerini ve sembolik kupalarını teslim etti.

Başkan Erdem yaptığı konuşmada, "Osmanlı'dan bize miras kalan ata sporumuzu canlandırmak ve gençlere tanıtmak amacıyla alana gelen, tüm heybetleriyle bu güzel oyunu bizlere sergileyen oyunculara teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Erdem, organizasyonu düzenleyen tüm görevlilere de teşekkür ederek, bu yıl ilki gerçekleştirilen turnuvanın gelecek yıllarda da devam edeceğini belirterek, cirit sporunun yeni nesillere aktarılması için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sancaktepe'de cirit coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN