Antrenör yandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Başbakanlık'a gönderdiği 4 maddelik eylem planı için geri sayım başladı. Doping yapan sporcuların antrenörleri de ilkinde 1 yıl, sonrasında ise 5 yıl ceza alacak

Giriş Tarihi: 5.10.2013
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın "Dopinge Sıfır Tolerans" ilkesi doğrultusunda yürütülen çalışmalar sona erdi. Bakanlık, dopinge karşı hazırlanan 4 maddelik yönetmelik değişikliğini Başbakanlık'a gönderdi. İşte maddeler:

1- Dopingçiye ödül yok
Ödül Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle dopingli sporcunun başka müsabakalardan elde ettiği ancak taksitlendirme veya henüz ödenmemiş ödülleri de ödenmeyecek.

2- Antren öre de ceza geliyor

Sporcusunda doping çıkan antrenörlerin lisansları ilkinde bir yıl, tekrarında ise 5 yıla kadar geçersiz hale getirilecek.

3- Başkanlar da sorumlu

Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu, doping konusunda gerekli tedbiri almayanlarla ilgili rapor hazırlayıp Bakan'a sunacak. Değişiklikle ilgili federasyon genel kurula da götürülebilecek.

4- Cezalar hemen kesilecek

Bağımsız Spor Federasyonları'nın Çalışma, Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik'in 18. maddesinde yapılan yeni bir değişiklikle de federasyon disiplin kurulları doping kullandığı tespit edilen sporculara cezalarını en kısa sürede vermek zorunda olacak. Bunun da 3 ayı aşmaması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antrenör yandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN