Köprü yürüyerek geçilecek

Giriş Tarihi: 15.11.2013

Ulaştırma Bakanı Yıldırım rezonans riski yüzünden, Vodafone İstanbul Maratonu'nda köprünün yürüyerek geçileceğini söyledi

Pazar günü koşulacak Vodafone İstanbul Maratonu'nda, Boğaziçi Köprüsü'nde ortaya çıkabilecek rezonans (salınım) riskini aşmak için köprünün gruplar halinde ve yürüyerek geçileceği açıklandı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Boğaziçi Köprüsü asma bir köprü olduğu için o kadar insan birden koşunca rezonans riski ortaya çıkıyor. Bunun için de bu karar alındı" dedi. Öte yandan Maraton EXPO Fuarı'nın açılışı yapıldı. Açılışta konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, "Daha önceki senelerde maratonların yapıldığı diğer şehirlere gidildi. En son New York Belediye Başkanı'yla sohbet ettik. Onların organizasyonundan çok fazla farkımız yok. Onların bir farkı, halkın spora, koşuya katılma bilinci oluşmuş. Biz, bu bilinci oluşturmaya çalışıyoruz" dedi.

20 bin katılım bekleniyor
35. Vodafone İstanbul Maratonu'na şu anda kadar yerli ve yabancı 16 bin 500 atletin müracaat ettiği açıklandı. Fuar alanında 16 Kasım Cumartesi gününe kadar devam edecek kayıtlar sonunda yaklaşık 20 bin kişinin maratona katılmasının beklendiği ifade edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köprü yürüyerek geçilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN