Bu ceza az!

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi, doping kullandığı için Türkiye'nin 2.5 yıl ceza verdiği Nevin Yanıt'ın cezasının arttırılmasını istedi

Giriş Tarihi: 22.1.2014
Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF), doping nedeniyle 2 yıl pistlerden men edilen, Türkiye Milli Olimiyat Komitesi'nin (TMOK) başvurusuyla Spor Genel Müdürlüğü (SGM) Tahkim Kurulu tarafından men süresi 6 ay arttırılan Nevin Yanıt rahat nefes alamıyor. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) Yanıt'ın cezasının ağırlaştırılmasını, yeterli ceza vermeyen Türkiye Atletizm Federasyonu'nun da ceza almasını istedi.

DÜNYADA BİR İLKE İMZA ATABİLİR!
Milli
atletin biyolojik pasaport değerlerinde az da olsa sapmalara rastlayan IAAF, Nevin Yanıt'tan bu durumla ilgili de savunma istedi. Yanıt, WADA ve IAAF kurallarına göre bu yıldan itibaren biyolojik pasaporta dahil edilen "steroid profil"den ceza alırsa, bu dünyada bir ilk olacak. Nevin Yanıt, 8 Şubat 2013'te Düsseldorf'ta P.S.D. Bank Yarışması'nda alınan örneklerinde yasaklı madde çıktığı gerekçesiyle 28 Ağustos 2013 tarihinde iki yıl men cezası almış, ceza Aralık 2013'te SGM Tahkim tarafından iki yıl 6 aya çıkarılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu ceza az!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN