Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tuvalet skandalı

Giriş Tarihi: 22.1.2014 15:36

Önümüzdeki ay yapılacak olan 2014 Kış Olimpiyatları'na hazırlanan Rusya'nın Soçi kentindeki, olimpiyat merkezinde tuvalet skandalı yaşanıyor.

Önümüzdeki ay 2014 Kış Olimpiyatları'nın yapılacağı Rusya'nın Soçi kentindeki olimpiyat merkezinde görüntülenen bir tuvalet ülkede günün konusu oldu.

BBC'nin Moskova muhabiri Steve Rosenberg, Soçi'deki biatlon tesislerinde tuvalete girince ne yapacağını şaşırdı. Çünkü tuvalette bir yerine yan yana iki klozet vardı. Yani tek tuvaleti aynı anda iki kişi paylaşacaktı. Rosenberg'in çektiği fotoğraf Rusya'da tartışmalara yol açtı.

Putin'in en sert muhaliflerinden politikacı Alexei Navalny, görüntünün, Soçi'ye harcanan 50 milyar doların nerelere gittiğinin bir örneği olduğunu söylerken, BBC muhabiri Max Lomakin de Rusya'nın doğusunda bu tür tuvaletlerin normal olduğunu belirterek Kazan Üniversitesi'nde çektiği bir tuvaletin fotoğrafını yayınladı.

Rus gazeteci Nikita Likhachev de başta bazı askeri kışlalar olmak üzere Rusya'nın çeşitli yerlerinde bu tip "komünal tuvalet"lerin kullanılmakta olduğunu bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuvalet skandalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN