Oğlago patladı

Giriş Tarihi: 13.2.2014

Soçi'deki yarışına yönelik eleştirilere kızan milli sporcu, "Tekerlekli kayakla 2 ülke gezip şampiyonuz diyerek, bizi eleştiriyorlar. Herkes işni e baksın" dedi

Soçi'de kayaklı koşu branşında 75. olan Sabahattin Oğlago, derecesiyle ilgili kayak camiasından gelen eleştirilere isyan etti. Oğlago, "Bize bayağı bir saldırı geldi. Vatandaş istediğini söyleyebilir, ama bizim içimizde olanlar bize diyor ki 'Kendinizi Karadeniz'e atın.' Bir internet sitesi var resmen bombardımana tutuyor. Tekerlekli kayakla adamlar gidiyor yazın çalışıyor, iki ülke ile yarışıyorlar, gidip madalya alıyorlar, 'Biz dünya şampiyonuyuz' diyorlar. Kendinize gelin, işinizi yapın. Biz zaten işimizi yapıyoruz. Buradan puan almak kolay bir şey değil" diye konuştu.

Hak etmeyen gelemiyor
Bir yıldır puan alabilmek için çalıştıklarını kaydeden milli sporcu, "Diğer sporcularla aynı imkanlara ve şartlara sahip değiliz. Doktorları, diyetisyenleri, başantrenörleri, masörleri, özel doktorları bile var. Bizde sadece bir antrenör var. Biz 3-5 kayakla hazırlanırken adamlar 150 kayakla hazırlanıyor. Eksiklerimizi nasıl düzeltebiliriz, bunları konuşmamız lazım" dedi.

"Var olduğumuzu gösterdik"
MİLLİ sporcu sözlerini şöyle tamamladı: "Bütün Türkiye duysun ki kayakta var olduğumuzu gösterdik, daha da olacak. Mehmet Baykan Bey geldi, diğer ülkelerin odalarını gezdi, pistlere baktı, nasıl çalıştığımızı gördü, eksiklerimizi tespit etti, gereken her şeyi yapacaktır. Bununla ilgili düzgün çalışmalar olacaktır, yapıyoruz da zaten."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğlago patladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN