Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKUT Kar Sporları hız kesmiyor

Giriş Tarihi: 10.3.2014 16:16

Medicalpark, VBG Denizcilik ve Pegasus Havayolları sponsorluğunda yarışan AKUT Kar Sporları Takımı, Erzurum/Konaklı Kayak Merkezi’nde 6-7 Mart 2014 tarihlerinde düzenlenen, 93 sporcunun katıldığı Türkiye Gençler-Büyükler Puanlı Kayak Yarışmalarına 10 sporcu ile katıldı.

Genç bayanlar kategorisinde slalom ve büyük slalom disiplinlerinde Özlem Çarıkçıoğlu ile 2 altın madalya, genç erkekler kategorisinde slalom disiplininde Derin Evcim ile 1 bronz madalya kazanan AKUT Kar Sporları Genç-Büyük Takımları, Türkiye Kayak Şampiyonası'nda da kürsüde yer alarak başarılarını taçlandırmayı hedefliyor.

AKUT Kar Sporları Büyük Erkekler takımının tek sporcusu olan, AKUT'un sosyal sorumluluk programı çerçevesinde yarışan Bayburtlu sporcu Harun Şimşek, Slalom ve Büyük Slalom disiplinlerinde kombine sıralamada 5. olarak, Türkiye Şampiyonası'ndaki iddiasını sürdüyor.

AKUT KAR SPORLARI MİNİKLER KAYAK TAKIMI ULUDAĞ'DAKİ ETAP YARIŞMALARINDA KÜRSÜDE

AKUT Kar Sporları Minik Takımı, Bursa/Uludağ Kayak Merkezi'nde 7-8 Mart 2014 tarihlerinde düzenlenen, 190 sporcunun katıldığı Türkiye Minikler Puanlı Kayak Yarışmalarına 12 sporcu ile katıldı. Minik erkekler kategorisinde slalom ve büyük slalom disiplinlerinde 2 altın, 2 bronz, minik kızlar kategorisinde slalom disiplininde 1 bronz madalya kazanan AKUT Kar Sporları Minik Takımı, Türkiye Kayak Şampiyonası'nda şampiyonluk hedefliyor.

Minik erkekler kategorisinde büyük slalomda Eren İşçimenler altın, Erke Besler bronz, Slalomda ise Erke Besler altın, Eren İşçimenler bronz, Minik kızlar kategorisinde ise Peri Tüfekçi bronz madalya kazandı. Bu sonuçlarla, AKUT takımı, dağıtılan 12 madalyanın 5'ini kazanırken, 27-28 Mart 2014 tarihlerinde düzenlenecek şampiyona finallerinde de iddialı olduğunu gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKUT Kar Sporları hız kesmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN