Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya judocuları Antalya'da buluşacak

Avrupa Judo Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek Judo Festivali, 12-21 Mayıs tarihlerinde Antalya’da yapılacak.

Giriş Tarihi: 10.4.2014 13:37
Avrupa Judo Federasyonu Başkan Yardımcısı Michal Vachun, festival için dünyanın farklı ülkelerinden 1000'i aşkın sporcu, antrenör ve hakemin Antalya'ya geleceğini açıkladı.

Avrupa Judo Federasyonu, ilk kez düzenleyeceği ve organizasyonu için uzun süredir çalıştığı "Judo Festivali" için Antalya Belek'i seçti. 12-21 Mayıs tarihleri arasında judo dünyasının gözü, Antalya'da olacak.

Dokuz gün boyunca gösterilerin, sergilerin, konferansların ve çeşitli aktivitelerin programlandığı "Judo Festivali"nin tanıtım toplantısı, Serik ilçesine bağlı Belek'teki Spice Otel'de düzenlendi. Toplantıya Avrupa Judo Federasyonu Başkan Yardımcısı Michal Vachun ve Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal'ın yanısıra Asbaşkan Yusuf Özışık, Eğitim Komitesi Üyesi Namık Ekin, EJU Hakem Komitesi üyesi Metin Özkan, uluslararası hakem Mehmet Yılmaz ve EJU Başkanlık Sekreteri Yana Dimitriyeva katıldı.

Avrupa Judo Federasyonu Başkan Yardımcısı Michal Vachun çok heyecanlı ve özel bir aktiviteyi duyurmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Buradaki amaç tüm judo ailesini biraraya getirmek. Antalya böylesine önemli ve büyük bir organizasyonu düzenlemek için uygun bir lokasyon" dedi. Vachun, Türkiye Judo Federasyonu'nun Başkan Fatih Uysal yönetiminde yaptıpı başarılı çalışmaları ilgiyle izlediklerini söyledi.

Türkiye'nin son yıllarda spor alanında çok önemli organizasyonlara imza attığını vurgulayan Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal da, "Biz de judo olarak büyük organizasyonları ülkemize almak için çaba gösteriyoruz. İki yıldır Samsun'da dünyanın en iyi judokalarının katılımıyla Grand Prix düzenliyoruz. Nazım Canca Turnuvası ile EJU Ortak Çalışma Kampı'nı da Antalya'da organize ediyoruz. Judo Festivali kapsamında Olimpik Çalışma Kampına 30 ülkeden 450'nin üzerinde sporcu katılacak. Aynı tarihlerde düzenlenecek hakem ve antrenör seminerine katılacak isimlerle birlikte sayı 1000'i aşacak. Festivale ülkelerin en üst düzey yöneticilerinin katılması Türk judosu ve Türkiye için çok önemli bir tanıtım olacak" dedi

EKİN REKOR DENEYECEK
Basın toplantısında söz alan judonun emektar isimlerinden Namık Ekin de festivalde rekor deneyeceğini açıkladı. Ekin geçtiğimiz yıllarda yaptığı 24 saatte 4627 atışı rakamını 5000'e çıkarmak için tatamiye çıkacağını söyledi.

İlk kez Antalya'da düzenlenecek Judo Festivali'yle Avrupa Judo Ailesi'nin bir çatı altında toplanması amaçlanıyor. Festivalde Olimpik Çalışma Kampı, Kata Semineri, Kodokan Üniversitesi hocalarının gösteriler ve veteranlar için judo gibi farklı etkinlikler gerçekleştirilecek.

"Her Yaş İçin Judo" mottosunu benimseyen festival boyunca bir gün tamamen çocuklara ayrılacak. Eğitim, Pazarlama, Kulüp Yönetimi ve Antrenörlük gibi alanların uzman isimlerinin konferanslar vereceği festivalde, film gösterimleri, poster sergileri ve judo gösterileri de düzenlenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya judocuları Antalya'da buluşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN