Şampiyon ol, gel evi al

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurumlu sporculara ev sözü verdi. Başkan Sekmen, "Erzurumlu sporcularımıza Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu olmaları halinde kendilerine ev vereceğim" dedi.

Giriş Tarihi: 11.6.2014 15:49 Güncelleme Tarihi: 11.6.2014 15:49
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, makamında güreşte şampiyon olan pehlivanları ağırladı. Çorum'da Minikler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda takım halinde ikinci olan ve Konya'da yapılan Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda derece elde eden Erzurumlu güreşçileri tek tek kutlayan Başkan Sekmen, ata sporu güreşin kentte iyi bir konuma ulaşacağını söyledi. Sekmen, "Erzurum güreşte sayılı isimleri yetiştirmiş bir ilimizdir. Kurum olarak diğer branşlarda olduğu gibi güreş sporuna elimizden gelen gayreti sağlayacağız. Sporun ve sporcunun her zaman destekçisiyiz" diye konuştu. Uluslararası karşılaşmalarda ay yıldızlı bayrağın dalgalanması gerektiğini ifade eden Sekmen, şöyle dedi:

"Özellikle uluslararası derecede elde edilen başarı ülkemizin her bir ferdinde olduğu gibi bizlerin de göğsünü kabartır. Ata sporumuz güreşin menbağı olan Erzurum dünyanın gıpta ile baktığı, imrendiği başarılı pehlivanlar yetiştirmek zorundadır. Kurum olarak sporun gelişmesi için teşvik çalışmalarına önem veriyoruz. Sporcularımıza sesleniyorum; Erzurumlu sporcularımıza Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu olmaları halinde kendilerine ev vereceğim. Şampiyon ol, bayrağımızı dalgalandır, gel biz de sana ev verelim."

Ertürk'ten Sekmen'e teşekkür

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in sporcular için verdiği ev sözünü büyük bir teşvik olarak yorumlayan Güreş Erzurum İl Temsilcisi Fahrettin Ertürk de, kentte güreş sporunun iyi bir seviyeye geleceğini bildirdi. Ertürk, şöyle devam etti:

"Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, güreşin altyapısına ciddi manada önem veriyor. Bu önemin meyvelerini birer birer alıyoruz. Çorum'da 1400 sporcu arasında takım halinde ikinci olduk. Konya'da da 2 gümüş, 1 bronz ve 2 beşincilik aldık. Altyapıya çok önem veriyoruz. Geleceğin Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonları altyapıdaki miniklerden çıkacak. Federasyon başkanımız Hamza Yerlikaya ile birlikte çalışmaktan onur ve gurur duyuyoruz." Başkan Sekmen'e teşekkür eden Ertürk, şöyle konuştu:

"Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen Beyefendi'nin güreşçi ve antrenörleri elde ettiğimiz başarıdan dolayı ödüllendirmesi önümüzdeki dönemlerde yapılacak olan şampiyonalar öncesi bize moral ve güç verdi. Kendisi sporun içinden gelen bir başkandır. Bu özellik nedeniyle Erzurum'da güreşte de büyük başarılara imza atacağına yürekten inanıyoruz." Ertürk ayrıca, Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Pasinler Belediye Başkanı olan Ünsal Sertoğlu'na güreşe sunduğu katkıdan ötürü teşekkür etti. Ertürk, beraberindeki antrenörler Umman Erzincanlı, Selçuk Baysal, Celil Köseoğlu, Necmi Altunlu, Alemdar Kotan ve sporcularla birlikte Türkiye Şampiyonası 2'ncilik kupasını Başkan Sekmen'e takdim etti. Sekmen de, şampiyon güreşçiler ve hocalarına altın ve eşofman hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şampiyon ol, gel evi al
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN