Zafere koştu

Giriş Tarihi: 30.6.2014

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de izlediği yarış sonunda üç yaşındaki safkan, sahibine birincilik ödülü ve kaydiye ücretleriyle birlikte toplam 2 milyon 197 bin lira gelir getirdi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına 1927 yılından bu yana düzenlenen Gazi Koşusu'nun 88'incisi dün İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda koşuldu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de izlediği, 2.400 metre çim pistte, 20 İngiliz tayının katıldığı mücadeleyi 2.35.04'lük derecesiyle Blaze To Win kazandı. Suzi Gold 2.35.14'le ikinci, Enyalios isimli safkan da 2.35.28'le üçüncü oldu.

SAHİBİNE SERVET KAZANDIRDI
Gazi Koşusu'nda bu yıl toplam 3 milyon 479 bin 500 lira ödül dağıtıldı. Blaze To Win, sahibine birincilik ödülü ve kaydiye ücretleriyle birlikte toplam 2 milyon 197 bin lira gelir sağladı. Kazananın sahibi aynı zamanda da yetiştiricisi ise 337 bin 500 lira ödül daha aldı.

KUPAYI GÜL VERDİ
Blaze To Win isimli safkanın sahibi Levent Gelgin'in ödülünü, kendisine vekaleten Yıldırım Gelgin'e Cumhurbaşkanı Abdullah Gül verdi. Gül, Blaze To Win'in jokeyi Halis Karataş'a ve antrenörü Aydın Küçükaksoy'a da plaket takdim etti. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok da yarışı izledi.

KARATAŞ'IN DUYGUSAL ANLARI

Kariyerinde altıncı kez Gazi Koşusu'nu kazanan jokey Halis Karataş için duygusal bir yarış oldu. Karataş, zaferini kısa süre önce kansere yenik düşen eşi Begüm Atman Karataş'a adarken, finişten sonra da yüzüğünü öptü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zafere koştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN