Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ermenistan’a Ağrı Dağı golü

Balkan Atletizm Şampiyonası’nı düzenlemeye talip olan Ermenistan tanıtımda Ağrı Dağı ve İshakpaşa Sarayı’nı kullandı. Atletizm Federasyonu da Ekim’deki şampiyonayı Ağrı’ya alıp, derslerini verdi.

Giriş Tarihi: 19.7.2014 12:30

Her fırsatta Türkiye'ye karşı düşmanca bir tavır sergileyen Ermenistan, sporu da siyasete bulaştırdı. Balkan Atletizm Şampiyonası'na ev sahipliği yapmak için müracaatta bulunan Ermeniler, Ağrı Dağı'nı ve Ağrı'da bulunan İshakpaşa Sarayı'nı tanıtımlarda kullandı.

Akşam'ın haberine göre; Ermenistan'ın bu densizliği sadece Türkleri değil, diğer ülkeleri de kızdırdı. Gürcistanlı Üye, "Ağrı Dağı Türkiye'de, Ermeniler'e ne oluyor!" diye tepki gösterdi.

ÖDÜL TÖRENİ İSHAKPAŞA'DA

Ermenistan'ın bu hamlesine Atletizm Federasyonu akıllı bir atakla karşılık verip, golü attı. Federasyon Başkanı Fatih Çintimar, Ekim Ayı'nda Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı Balkan Atletizm Şampiyonası'nı Ağrı'ya aldı. İstanbul'da yapılacak şampiyonanın Ağrı'ya alınmasıyla misafirler için doğacak ekstra giderlerin de federasyon tarafından karşılanması taahhüt edildi. Federasyon bununla da kalmadı, şampiyonanın ödül töreninin İshakpaşa Sarayı'nda yapılmasını programa dahil etti. (Star)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ermenistan’a Ağrı Dağı golü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN