“Mineks & Regnum Ladies classic 2014” için geri sayım başladı

Giriş Tarihi: 2.9.2014 15:08

Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası´nın erişim serisi olarak bilinen Let Access’in Türkiye ayağı “Mineks & Regnum Ladies Classic 2014” 5 – 7 Eylül 2014 tarihlerinde National Golf Kulübü’nde gerçekleşecek.

Dünyanın dört bir yanında düzenlenen ve Avrupa'nın en prestijli turnuvalarından biri olarak kabul edilen Ladies European Tour-Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'na geçiş şansı sağlayan Let Access Open'in Türkiye ayağı "Mineks & Regnum Ladies Classic 2014" 5 – 7 Eylül 2014 tarihinde Antalya-Belek bölgesinde bulunan National Golf Kulübü'nde gerçekleşecek. Turnuvanın Türkiye ayağında, Let Access serisinin en yüksek ödülü olan 50.000€ değerinde para ödülü veriliyor.

2010 yılından bu yana yapılan Let Access serisinin Türkiye ayağı bu sene Mineks International ve Regnum Carya Golf & Spa Resort organizatörlüğünde yürütülüyor.

"Mineks & Regnum Ladies Classic 2014" de 105 Oyuncu Kıyasıya Mücadele Edecek
Mayıs ayında İsviçre'de start veren, İsveç, İspanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti ve Belçika'da oynanan 11 ayaklı turnuvanın Türkiye ayağına, 24 ülkeden 105 oyuncu katılacak. Turnuvada National Golf Kulübü Juniorları'nın da bulunduğu 11 Türk golfçü yarışacak. 11 turnuva sonunda ilk 5'e giren profesyonel golfçüler, Ladies Europen Tour 2015 sezonunda oynama hakkını kazanacak. Sonraki 15 en başarılı oyuncu da LET Tour Q School'un finalini direkt katılabilecektir. 2013 yılında Türkiye ayağında yapılan turnuvada birinci olan Belçikalı sporcu Chloe Leurquin, ikinci olan İspanyol Mireia Prat ve üçüncülüğü paylaşan Danimarkalı Julie Tvede ile Norveçli Caroline Martens Ladies European Tour'da oynamaya hak kazanmıştı.

Amatörler "The Mineks & Regnum Ladies Classic Pro-Am" Turnuvasında Yarışıyor

"Mineks & Regnum Ladies Classic 2014" ün bir gün öncesi olan 4 Eylül Perşembe günü "The Mineks & Regnum Ladies Classic Pro-Am" turnuvası düzenlenecek. İş ve cemiyet dünyasının yakından tanıdığı isimlerin katılacağı turnuvada 24 takım yarışacak, her takımda 1 profesyonel ve 3 amatör oyuncu oynayacak.

GÖKTUNA ve ÖZTÜRK: "Ülkemizin tanıtımına da büyük katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. "

EPGA standartlarındaki ilk golf sahası olan National Golf Kulübü'nde eşit sermaye hisseli, ortaklık girişimi için el sıkışan Mineks International Yönetim Kurulu Başkanı ve National Golf Kulübü Kurucusu Bülent GÖKTUNA ile Opet Yönetim Kurulu Başkanı Fikret ÖZTÜRK turnuvanın kusursuz geçmesi için çalışmaların son hızla devam ettiğini belirttiler.

Dünyanın en prestijli müsabakalarından biri olarak kabul edilen Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'na geçiş sağlayan bu önemli turnuvaya, birlikte ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını dile getiren GÖKTUNA ve ÖZTÜRK "Ülkemizin uluslararası arenada bu turnuvalar sayesinde bilinirliği arttıraracak ve sesimizi daha fazla golf severe duyuracağız. Yaptığımız işbiliğiyle başarılı projelerimizi çoğaltacağımıza ve ülkemizin tanıtımına da büyük katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. Türkiye giderek bir 'uluslararası golf cenneti' haline dönüşüyor. Eğer yeterli destek alınırsa; 2020 Olimpiyatları'na girebilecek kadın ve erkek takımları oluşturmak hayal değil, biz de junior golfçülerimizi buna hazırlamak için bu turnuvayi organize ediyoruz" dedi.

Türkiye'nin İlk Şampiyonluk Golf Kulübü; NATIONAL GOLF KULÜBÜ

National Golf Kulübü, 18 Kasım 1994 tarihinde Antalya Belek bölgesinde 1100 dönümlük arazi üzerine kurulmuş, uluslararası golf turnuvalarının oynanmasına olanak sağlayan EPGA (European Professional Golfers Association) standartlarına uygun Türkiye'nin ilk şampiyonluk golf kulübüdür ve 2008 yılı itibariyle Ladies European Tour'un Türkiye ayağı olan Turkish Airlines Ladies Open'a ev sahipliğini yapmaktadır.

National Golf Kulübü, 2000 yılında Akdeniz ülkelerindeki 1500 golf kulübü arasında 9. ve tüm Avrupa kulüpleri arasında en iyi 42. golf sahası seçilmiştir. 2002 Mart ayında Almanya'da yayınlanan Golf Magazin Dergisi'nin araştırmalarına göre dünya genelinde 16. ve 2003 yılında Alman Journal Magazin Dergisine göre dünyadaki "100 Golf Sahası" sıralamasında 14. sıradadır. Türkiye´de ISO 9001 – 2000 kalite belgesini alan ilk golf kulübüdür.

MİNEKS & REGNUM LADIES CLASSIC 2014 – PROGRAM

3 Eylül Çarşamba : Resmi Antrenman Günü
4 Eylül Perşembe : PRO – AM TURNUVASI
19.00 : Ödül Töreni ve Kokteyl Prolange / NGC
5 Eylül Cuma : THE MİNEKS & REGNUM LADIES CLASSIC 1. Tur Karşılaşmaları
6 Eylül Cumartesi : THE MİNEKS & REGNUM LADIES CLASSIC 2. Tur Karşılaşmaları
7 Eylül Pazar : THE MİNEKS & REGNUM LADIES CLASSIC Final Karşılaşmaları ve Ödül Töreni
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Mineks & Regnum Ladies classic 2014” için geri sayım başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN