Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin markası

51'incisi düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu için federasyon başkanı Emin Müftüoğlu, "Bu tur, ülkenin bir markası haline geldi. 100'cüsünde belki dünyanın bir numarası olma yolunda ilerliyor" dedi

Giriş Tarihi: 9.4.2015
Türkiye'nin markası
Alanya'dan 26 Nisan'da başlayıp 3 Mayıs Pazar günü İstanbul'da sona erecek 51'inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun tanıtımı, dün Çırağan Palace Kempinski Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı temsilen katılan Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, turun önemine dikkat çekerek, "Ülkemiz her alanda olduğu gibi spor organizasyonlarında da uluslararası boyutta büyük turnuvalarda yetkinliğini, başarısını göstermeye devam ediyor" diye konuştu.

BOĞAZİÇİ İKİ KEZ GEÇİLECEK

Kasırga'nın ardından konuşan Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ise, "Turumuz 100'cüsünde belki dünyanın bir numarası olacak bir organizasyon yolunda ilerliyor. Bu tur, bir spor organizasyonu olduğu kadar ülkenin bir markası haline geldi" dedi. Bu arada tura bu yıl önemli bir yenilik geldi. Artık yarışçılar, İstanbul-İstanbul etabında Boğaziçi Köprüsü'nden iki kez geçecek.

12 ÜLKE, 21 TAKIM, 168 SPORCU

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) takviminde 2. HC kategorisinde yer alan ve 8 etaptan oluşan turda, her biri 8 sporcudan oluşan 21 profesyonel bisiklet takımında 168 sporcu pedal basacak. İtalya'dan 5, Belçika'dan 4, Avustralya ve ABD'den ikişer, Kolombiya, Fransa, Kazakistan, Polonya, Rusya, Güney Afrika, İspanya ve ev sahibi ülke takımı olarak Türkiye adına birer takım bu büyük organizasyonda yarışacak. 8 gün boyunca Akdeniz ve Ege sahilleri boyunca devam edecek rekabet, 3 Mayıs Pazar günü İstanbul'da sona erecek.

İŞTE ETAPLAR
26 Nisan Alanya-Alanya 145 km / 27 Nisan Alanya-Antalya 182 km / 28 Nisan Kemer-Elmalı 163 km / 29 Nisan Fethiye-Marmaris 132 km / 30 Nisan Muğla Pamukkale 160 km / 1 Mayıs Denizli-Selçuk 184 km / 2 Mayıs Kuşadası-İzmir 165 km / 3 Mayıs İstanbul-İstanbul 121 km

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin markası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN