Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koyun satarak şampiyon oldu

Giriş Tarihi: 12.4.2015
Koyun satarak şampiyon oldu

Omurilik felcine tedavi bulmak adına 35 ülkede koşulan Wings For Life World Run'ın ilk şampiyonu Remigio Huaman, hikayesiyle herkesi büyüledi

Koşamayanlar için koşmak ve omurilik felci geçirenlere çare bulmak amacıyla geçen yıl ilk kez düzenlenen World Run'ın şampiyonu Remigio Huaman, bunu annesinin koyununa borçlu. Hayatı boyunca Peru'daki 3500 metre rakımlı Attalla köyünden çıkmamış olan Huaman, günde 2-3 saatini koşarak geçirirken World Run'ı duyuyor ve katılmak istiyor. Annesi ona bir spor ayakkabısı alabilmek için bir koyun satıyor ve köyün koşucusu, tam 78.5 kilometre koşarak adını dünyaya duyuruyor.

FELCE ÇÖZÜM YAKIN
İkincisi 3 Mayıs'ta 34 ülkeyle birlikte Alanya'da yapılacak Wings For Life World Run koşusu asil bir amaca hizmet ediyor. Salzburg'da bir araya geldiğimiz Wings For Life Vakfı CEO'su Anita Gerhardter, "Bu insanların yaşadığı tek sorun yürüyememek değil. Vücut ısılarını ayarlayamıyorlar, yaralarla boğuşuyorlar. Biz tedavi bulmak adına araştırmalara destek oluyoruz" diyor. Vakfın bilimsel direktörü Dr. Ludwig Aigner ise ümitli. "Birkaç yılda hastaların problemlerini azaltacak duruma gelebiliriz, kesin çözüm için 10 yıla ihtiyaç var" diyor. Tüm geliri omurilik felci araştırmalarına gidecek organizasyona sadece 50 TL ödeyerek katılabilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koyun satarak şampiyon oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN