Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okullarımız altyapı olacak

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Durmuş, tenisi okullara sokmak istediklerini belirterek, "Belediyelerin de desteği ile bu projeyi hayata geçirip, okulları tenisin altyapısı haline getirmek istiyoruz" diye konuştu

Giriş Tarihi: 18.4.2015
Okullarımız altyapı olacak
Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, ilkelerinin herkesi tenis oynatmak olduğunu, bu sporun her yerde oynanabileceğini, en önemlisi de zengin sporu algısından kurtaracaklarını söyledi. İşte Durmuş'tan satırbaşları:
Tenisi herkes zengin sporu olarak görüyor. Hiç de öyle değil. Biz bu algıyı yıkacağız. 7'den 70'e herkes her yerde tenis oynayabilecek. Bunun için seferberlik ilan ettik. Plan ve projelerimizle bunu gerçekleştireceğiz.
Belediye ve diğer destek olacaklarla yapacağımız tenis sahaları herkese açık olacak. Herkes raketini alıp, oynayabilecek. Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç başta olmak üzere diğer bakanlarımızın, iş adamlarımızın sanatçılarımızın tenis oynaması bu spora olan ilgiyi artırıyor.

Para istemekten utanıyorum
Belediyeler olmazsa olmazımız. Okullara ulaşıp, belediye desteğiyle ve beden eğitimi öğretmenleriyle tenisi öğretip, yaygınlaştıracağız. Bizim için okullar ve aileler çok önemli. Çünkü altyapımız onlar.
Özerk bir federasyon olduğumuza göre kendi ayaklarımız üzerinde durmalıyız. Özerk bir federasyon başkanı olarak devletten bütçe isterken utanıyorum. Her şeyi devletten beklemek yerine sponsorluğa dönüştürmeliyiz. Biz sponsorlarımıza büyük desteklerinden teşekkür ediyoruz.
Türk sporu tarihine bakıldığında son on yılda Türkiye iyi yerlere geldi. Bu başarıda Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'ın büyük katkısı var.
Teniste 14 Yaş Kış Kupası Finalleri'nde milli takımımız ilk kez Avrupa üçüncüsü oldu. Takım kaptanları Erdinç Baykal ve Seracettin Turan liderliğinde finallere yükselen oyuncularımız Deniz Çömlek, Lara Biter ve Ebru Zeynep Yazgan, ev sahibi Çek Cumhuriyeti'ni yenerek Türk tenis tarihine geçtiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okullarımız altyapı olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN