Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Babam sağolsun

62 kiloda altın madalya kazanan Yaman, "Bu spora babam sayesinde başladım. İlk günden beri olimpiyat şampiyonu olmam için beni çalıştırıyor. İnşallah Rio 2016'ya katılıp bu hedefimi gerçekleştireceğim" dedi

Giriş Tarihi: 22.5.2015
Babam sağolsun
Rusya'da düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası'nda, kadınlar 62 kiloda altın madalya kazanan İrem Yaman, ilk kez büyükler kategorisinde şampiyonaya katıldığını ve başarılı olduğunu söyledi. 20 yaşındaki sporcu, elde ettiği başarıda babasının çok önemli katkısı olduğunu ifade ederek, "Antrenörüm, aynı zamanda babam olan Hasan Yaman ile birlikte spora başladığımda 9 yaşındaydım. Beni antrenmanlara getirdi ve götürdü. Ardından benim için spor salonu açtı. Babamla birlikte bayramlarda, tatillerde çalışırdık. Babamın antrenör olması benim için büyük bir avantajdı. Onun sayesinde dünya şampiyonu oldum" diye konuştu.

TATİLDE BİLE ÇALIŞTIM
İlbank Spor Kulübü'nde spor yaşamını sürdürdüğünü dile getiren İrem, şunları kaydetti: "İlk kez büyüklerde bir turnuvaya katılmama rağmen Dünya Şampiyonluğunu bekliyordum. Başından itibaren çok çalıştık ve şampiyonaya doğru çalışmalarımızı artırdık. Gerek kulüpteki antrenörüm Cihat Kutluca, gerek babam, gerekse partnerlerimle planlı ve programlı bir şekilde çalıştık. Bunun sonucunda da başarıya ulaştık. Hedefimiz birincilikti ve inanarak bunu başardık."

BÜYÜKLER HİÇ KORKUTMADI
Milli tekvandocu, Dünya şampiyonluğu öncesinde geçen yıl Avrupa Ümitler Şampiyonu olduğunu hatırlatarak, "Dünya Şampiyonası'na giderken herkes bana 'Daha büyüklere gitmedin. Dünya şampiyonasında büyüklerle yarışacaksın. Alışma evresi olabilir. Rakiplerini tanıyabilirsin' şeklinde konuşmalar yaptı. İki büyük turnuvaya katıldım ve ikisinde de şampiyonluğu kazandım" diye konuştu.

"ANTRENÖR BABA OLMAK ÇOK ZOR"
Başarılı tekvandocunun babası ve aynı zamanda antrenörlüğünü yapan Hasan Yaman, antrenörbaba olmanın çok zor bir durum olduğunu söyledi. Kızının şampiyonluğu sonrasında yoğun duygular yaşadığına dikkati çeken Yaman, "Kızınızın dünya şampiyonu olması ayrı bir duygu. Bundan sonra Avrupa ve dünya şampiyonalarında da aynı başarıyı bekliyoruz. Kızıma, 'bu başarı gelmeden önceki hayatın, hayata bakışın ve hedefin ne ise aynı şekilde devam ettir' nasihatını ettim. Olimpiyatlarda başarı bekliyorsak, nasihatlerimi harfiyen yapması gerekiyor" dedi.

SIRA OLİMPİYATTA
Baba sının kendisini olimpiyat şampiyon olması için spora başlattığını vurgulayan genç tekvandocu, "Dünya şampiyonluğunu başardık. Sıra olimpiyat şampiyonluğunda" şeklinde konuştu. Olimpiyata katılma yolunda güzel bir sıralamada yer aldığına dikkati çeken milli sporcu, "Şu anda 170 puandayım. Daha fazla puan toplayıp, 2016 olimpiyatlarına katılmak istiyorum" ifadesini kullandı. Babasıyla bazen küslükler yaşadığını anlatan İrem, "Bazen küskünlüklerimiz oldu ama babam ne dediyse o oldu. Çünkü başarının yolunu biliyordu"dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babam sağolsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN