Kazan yoksa Teksas var

Kazan'a giden ABD takımına alkollü araç kullandığı için alınmayan Phelps, 2016 Olimpiyatları'na gitmeye kararlı. Ünlü yüzücü, Kazan'daki altın derecesini solladı

Giriş Tarihi: 9.8.2015
Kazan yoksa Teksas var
Olimpiyat tarihinin en büyük madalya koleksiyonuna sahip olan yüzme efsanesi Michael Phelps, skandallarıyla gündem yaratsa da her seferinde yeteneğinin hakkını verip havuzlara dönmeyi biliyor. 2009 yılında uyuşturucu kullanırken fotoğraflanan, geçen sene ise alkollü araç kullanırken yakalanan 30 yaşındaki yüzücü 6 ay yarışlardan men cezası almıştı. Bu durumu kabullenmeyen ABD Yüzme Federasyonu, efsane sporcuyu Kazan'a giden takıma dahil etmemişti fakat Phelps, 2016'da Brezilya'da düzenlenecek olimpiyatlar için çok çalıştığını bir kez daha gösterdi.

GİTSE, KAZAN'DA ALTIN ALACAKTI
Teksas eyaletinde girdiği ulusal yarışlarda 1.52.94'lük derecesiyle kazanan Phelps, eğer bu dereceyi Kazan'da yapsa 0.54 saniye farkla altın madalyayı boynuna takacaktı. Bu, Baltimore Kurşunu'nun 6 yıldır yüzdüğü en iyi 200 metre kelebek derecesi... "Temsil ettiğim ülkede bu dereceyi yapmak güzel. Hazır olmak için çok idman yaptım ve hedefim olimpiyatlarda bir kez daha yüzebilmek." Phelps bu sözleriyle her insan gibi hatalar yapabileceğini ama dersini de aldığını bir kez daha gösterdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazan yoksa Teksas var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN