Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altyapı her şeydir

Giriş Tarihi: 1.11.2015
Altyapı her şeydir
Başarı için sporu tabana yaymanın şart olduğunu söyleyen Spor Bakanı Kılıç net konuştu:

500 tesisimizin inşaatı devam ediyor. Son 3 yılda 460 milyon liralık spor yatırımı yaptık. Kendi enerjisini üreten stadyumlar yapıyoruz.

Altyapınız olmazsa başarılı sporcu yetiştirmekte sıkıntı yaşarsınız. Ülkemizin uluslararası alanda organizasyonları alabilmesi için de altyapı şart

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun'da yerel bir televizyon kanalında çarpıcı açıklamalar yaptı. Sözlerine Kıtalararası Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam'a Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı dileyerek başlayan Bakan Kılıç, şunları söyledi:
- Son 3 yılda 460 milyon liralık spor yatırımı yaptık. 29 stadyumun 5'i bitti 16'sı devam ediyor. Bazı siyasiler diyorlar ki, 'spor tesisi yapana kadar başka işler yapın' Spor tesisi yaptığınız zaman gençlerimize gelecekte çok imkan sunabiliriz. Altyapınız olmazsa başarılı sporcu yetiştirmekte sıkıntı çekersiniz. Şimdi bu yatırımları yapıyoruz. Ancak sporu tabana yayarsak başarılı olabiliriz.

ELEŞTİRMEK ÇOK KOLAYDIR

- Ülkemizin ses getirecek organizasyonları alabilmesi için altyapının olması lazım. Biz bunları sadece stat anlamında yapmıyoruz. Bunların içlerinde antrenman salonları var. Sportif anlamdaki ticareti geliştirebilecek olan yapılar da... Kendi enerjisini üreten statlar yapıyoruz.
- Şu anda yapımı devam eden farklı branşta 500 tane tesisimiz var. 205 gençlik merkezimiz faal. Gençlik merkezimizi eleştirmek nasıl bir şeydir, ben algılayamıyorum. Her mahalleye spor kompleksi yapıyoruz. Eleştirmek çok kolaydır, siz ne yapacaksınız onu soruyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altyapı her şeydir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN