Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her şey gençler için

Gençlik Merkezleri ve Gençlik Kampları'ndan bu yıl toplam 1 milyon 297 bin genç yararlanırken, yine bakanlığın "57. Alay Vefa Yürüyüşü", "Kocatepe'den Bağımsızlığa Giden Yolda" gibi etkinliklerine yüz binlerce genç katıldı

Giriş Tarihi: 13.11.2015
Her şey gençler için
Gençlik ve Spor Bakanlığı hayata geçirdiği sayısız projeyi gençlerin hizmetine sundu

Gençlik ve Spor Bakanlığı, ülke gençliğine her alanda büyük hizmetler sunmaya devam ediyor. Hayata geçirilen sayısız projeyle milyonlarca gence ulaşan Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye'nin 2023, 2053, 2071 hedefleri doğrultusunda milli ve manevi değerlerine bağlı, yenilikçi, çağdaş nesillerin yetişmesi için çalışıyor.

ÜCRET ALINMIYOR

Bakanlığın gençler için yaptığı projelerin en önemli ayaklarından biri gençlik merkezleri. 2002'de 74 iken bugün itibarıyla 206'ya ulaşan gençlik merkezleri, artık ilçelerde de yaygınlaşıyor. Gençlik kampları da büyük önem verilen bir proje. 2011 yılında, 11 tesiste 9 bin gence kamp hizmeti veren Bakanlık, bu yıl kamp sayısını 27'ye yükseltti ve bu yıl 190 bin başvuru aldı. Bunların arasından 56 bin genç, ücretsiz kamp hizmetinden yararlandı.

GENÇLER EL ELE VERDİ

Gençlere yönelik sosyal ve kültürel etkinlikler de dikkat çekiyor. Çanakkale 57. Alay Vefa Yürüyüşü'nde her yıl gençler ecdadın yolundan gidiyor. Bakanlığın gençlerde tarih bilincini oluşturmak için imza attığı önemli projelerden biri de "1071 Tarihimiz Bir Hedefimiz Bir" projesi. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde "Kocatepe'den Dumlupınar - Zafertepe'ye Bağımsızlığa Giden Yolda" etkinliği ise Afyon ve Kütahya'da gerçekleştirildi. Etkinliklere 25 bin genç katıldı.

HEDEF GÜÇLÜ TÜRKİYE

Uyuşturucuya karşı mücadelede de aktif rol olan Bakanlık, uluslararası organizasyonlarda da kendini gösteriyor. Bakan Akif Çağatay Kılıç, Türkiye'nin son 13 yılda 2023 vizyonu doğrultusunda ortaya koyulan hedeflere ulaşmak için büyük ilerleme gösterdiğini belirtirken, bu hedeflere ilerlerken sahip olunan en büyük hazinenin gençler olduğunu vurguladı. Bakan Çağatay Kılıç, tüm çabalarının gençlere sunulan hizmetlerin kalitesinin yükseltilmesine yönelik olduğuna işaret ederken, "Her şey gençlerimiz için, her şey güçlü bir Türkiye için" şeklinde konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her şey gençler için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN