Yüreğimiz sızlıyor

Giriş Tarihi: 20.11.2015
Yüreğimiz sızlıyor

Bakan Kılıç, milli maçta Yunanistan marşı çaldığı sırada yaşanan ıslık olayının kabul edilemez olduğunu söyledi

Bizim geleneğimizde misafiri iyi ağırlamak var ve milli marş bir milletin temsilidir

Spordaki şiddete ve olumsuz hareketlere karşı sesimizi yükseltmek zorundayız

Islıklanma olayıyla ilgili toplumumuzda büyük üzüntü yaşandı. Bu önemli

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye-Yunanistan milli maçında Yunanistan milli marşı çalınırken bir grup seyirci tarafından ıslıklanmasına Türk Milleti olarak üzüldüklerini söyledi: Kılıç, SABAH'a yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Geleneğimizde, misafiri iyi ağırlamak vardır. Milli marş bir milletin temsilidir. Dolayısıyla maçta yaşananlar doğru değil, olmaması gerekirdi. O akşam Almanya ile Hollanda arasındaki dostluk maçı son dakikada iptal oldu. Biz güvenlikle ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Islıklama olayı da olmasaydı çok daha güzel olacaktı. Yaşananlardan herkesin ne kadar büyük bir üzüntü duyduğunu gördük. Spor, dostluğun, birlikteliğin ve bir arada olmanın sembolüdür.

BİRİNCİ OLMAK ÖNEMLİ DEĞİL!

Bizim amacımız, Ay-Yıldızlı bayrağımızı taşıyan, temsil eden bütün kardeşlerimizin ülkemizi en iyi şekilde temsil etmesi. En iyi şekilde temsil, sadece şampiyon olmak değil; ahlakıyla, onuruyla, gururuyla ve milletinin ona yüklediği sorumluluğun bilincinde olmak. Onun için maçta yaşanan yuhalama ve ıslıklama konusunda yüreğimiz sızlıyor. Toplumumuzda da büyük bir üzüntü yaşandı. Bu önemli. Cumartesi günü Ankara'da Türkiye ile İsrail kadın basketbol takımları Avrupa Şampiyonası maçına çıkıyor. İnanıyorum ki sorunsuz bir ev sahipliği yapacağız. Biz yurtdışına giden sporcularımızın nasıl en iyi şekilde ağırlanmasını istiyorsak, ülkemize gelen misafir sporcuları da en iyi şekilde ağırlamalıyız.

KULÜPLER YASASI İYİ BİR NOKTADA
Muhabirimiz Ali Erdoğan'a konuşan Bakan Akif Çağatay Kılıç, kulüplerin mali yapısının en kısa zamanda masaya yatırılacağını ve kulüpler yasasının çıkacağını anlattı: "Gelinen noktada, çalışmayı hazırlayan grubun içerisinde her gruptan temsilci var ve onlar zaten belli bir anlaşmaya vardılar. Bundan sonrası kulüplerle olan geniş mutabakatı sağladıktan sonra iyi bir noktaya geldi. Zaman vermek istemiyorum. Ciddi anlamda iyi noktaya gelinen bir çalışma var

ÇAĞATAY KILIÇ'TAN İNCİLER
Dopingte örnek ülkeyiz. Geçen sene İstanbul'da yapılan toplantıda WADA Başkanı 'Türkiye'nin dopingle mücadelesini kendinize örnek alın' dedi.
Hidayet Türkoğlu milli formayı yıllarca taşımış, NBA'de 15 yıl Türkiye'yi temsil etmiş, önemli bir sporcumuzdu. Federasyonda çalışacak olması güzel bir şey.
Rio Olimpiyatları için hazırlıklarımız sürüyor. Her şey planladığımız gibi giderse, sakatlıklar olmazsa madalya sayısında geçmiş yıllardan farklı bir noktaya geleceğiz. Sporcu kardeşlerimizin en iyi şekilde hazırlanması için uğraşıyoruz.
G20 zirvesinden başarı ile çıktık. Tüm dünya şu anda bunu konuşuyor. Böyle başarılı organizasyonları yapan bir ülkeyiz. 2017'de de Samsun'da İşitme Engelliler Olimpiyatı'nı yapacağız İnşallah, ondan önce şu anda 2016 basketbol olimpiyat elemelerine de aday olduk. Erkek Basketbol Takımımızın da olimpiyata katılması anlamında da bir şansımız var.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğimiz sızlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN