Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleneksel sporları dünyaya yayacağız

Dünya Geleneksel Spor Dalları Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, "Bu oyunların profesyonel organizasyonları yoktu. Biz bunu sağlayacağız" dedi

Giriş Tarihi: 25.12.2015
Geleneksel sporları dünyaya yayacağız
Dünya Geleneksel Spor Dalları Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, konfederasyonun ofis açılışı için Bişkek'teydi... Açılışta açıklamalar yapan Erdoğan, ilk olarak 2016'da Kırgızistan'da düzenlenen Dünya Göçebe Oyunları'nın tekrar bu ülkede yapılacağını söyleyerek, "Konfederasyon olarak oyunlara elimizden gelen desteği vereceğiz" diye konuştu. Bilal Erdoğan, "Bugüne kadar Türk ciritinin, Orta Asya'da bilinir hale gelmesi ve Orta Asya'daki geleneksel oyunların Anadolu'da bilinmesi için geleneksel spor dallarının profesyonel organizasyonları eksikti. Bu oyunların federasyonu ve konfederasyonu olmalı. Biz de buna konfederasyon olarak katkıda bulunacağız" dedi.

HERKESE AÇIK OLMALI
Konfederasyon olarak göçebe oyunlarına uluslararası katılımı artırmak için uğraştıklarını aktaran Bilal Erdoğan, geleneksel spor dalları çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenlemek istediklerini ifade etti. Erdoğan, Türk dünyasında iletişimi güçlendirmek amacıyla 2018'de, Türkiye'de ilk Dünya Geleneksel Oyunları'nı düzenlemeyi planladıklarını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleneksel sporları dünyaya yayacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN