Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayıba son verildi

53 yıllık logoyu değiştirirken Türk bayrağını unutan TSYD, ayıbından döndü... Logoya ay-yıldızlı bayrağımız kondu

Giriş Tarihi: 15.1.2016
Ayıba son verildi
Erman Toroğlu'nun yazdığı, "Ankara Şube araba istemiş.. İstanbul'dan kullanılmış bir araba gönderilmiş. GBT'sine bakınca, Oğuz Tongsir'in karısının üzerinde çıkmış... Eşinin arabasını Ankara'ya mı sattın" iddiası da gündeme bomba gibi düştü. Ankara Şubesi karıştı!..

Türkiye Spor Yazarları Derneği'ndeki logo skandalı SABAH'ın ısrarlı yayınlarının ardından son buldu. 53 yıllık logoyu dernek üyelerine sormadan değiştiren Başkan Oğuz Tongsir ve yönetimi, yeni logoda Türk bayrağı olmadığı için büyük tepki görmüşlerdi. Daha önce üyelerine bilgi vermeyen TSYD yönetimi dün üyelerine bir sms atarak, "Sayın üyemiz TSYD'nin yeni logosu son şekliyle Web sitemizde, Facebook'ta ve Twetter'da yayınlanmıştır. Bilgilerinize" ifadesini kullandı. Mesajı alan üyeler hem şaşırdı hem de tepkilerine devam etti. Çünkü TSYD yönetimi, bayraksız logoyu duyururken, hiçbir bilgilendirme yapmamış ve Antalya'da "Yeni logomuz ayakta alkışlandı" açıklaması yaparak yanlış bir bilgilendirme yapmıştı.

ERMAN TOROĞLU NE YAZMIŞTI?

Skandalın ikinci boyutu ise SABAH yazarı Erman Toroğlu'nun dünkü yazısındaki satırlardaydı. Toroğlu şunları yazmıştı: "Ey Oğuz Tongsir, TSYD'nin Ankara Şubesi araba almak istemiş. Genel Merkez'e sormuş, "Ne yapalım" diye. Siz de "50-60 bin civarında bir araba alın" demişsiniz. Bakın bunlar hep söylenenler, cevap istiyorum. Ama Ankara Şubeniz, bu fiyatlara sıfır araba bulamamış. Bunu Genel Merkez'e bildirmişler, İstanbul'dan kullanılmış bir araba gönderilmiş. Plakası yok, muayenesi yapılmamış. Trafiğe götürülmüş araba, GBT'sine bakınca Oğuz Tongsir'in karısının üzerinde çıkmış. Sen eşinin arabasını Ankara'ya mı sattın?"

ANKARA ŞUBE'DE ARABA ÇATLAĞI!

İşte o araba için dün TSYD Ankara Şubesi kendi içinde bir değerlendirme yaptı. "Arabayı verelim mi vermeyelim mi?" tartışmaları yapıldı. Ve skandal araba TSYD Ankara Şubesi'nde kaldı. Bu da yönetimde gerilime neden oldu. Bazı yöneticiler, "Arabasız kalırız vermeyelim" diyerek yeni bir skandala imza attılar. Kimi yöneticiler ise "Bu arabayı derhal İstanbul'a yollayalım" fikrindeydi.

'BEYAZ SAYFA DEDİLER KARA SAYFA ÇIKTI'

TSYD eski Başkanı Naci Arkan, son gelişmelerle ilgili düşünceleri paylaştı. SABAH'a konuşan Arkan, "Logo değişimi bence çok gereksiz. Zaten bu tip değişimlerde istişare edilmelidir. Genel Kurul'da gündeme getirilmeli, bir kurul oluşturulmalı, logo yarışması yapılmalı, üyelerle paylaşılmalı ve ondan sonra gündeme getirilmeli. Antalya Semineri'nde yönetimdekilerin bazılarının dahi haberi olmadan bu değişimin sunulması son derece yanlış ve etik olmayan bir durumdur" dedi. Başkan Oğuz Tongsir'in eşinin arabasını Ankara Şube'ye satmasıyla ilgili iddialar için de Arkan, "Buna başkan yanıt versin.. Doğru mu? Değil mi? Eğer böyle bir şey varsa son derece yanlış... Yeni yönetim, seçimden sonra TSYD'deki değişimi 'beyaz sayfa açıyoruz' diye başlattı ama kara sayfalarla devam ediyorlar. Daha seçim günü başta foto muhabirleri dışlanmıştır. Genel Başkan'a büyük destek olan İstanbul Şubesi dışlanmıştır. Tüzüğe aykırı olarak şube yöneticileri Genel Merkez yönetimine alınmıştır. Hak mahrumiyeti alan üyelerden ikisi yönetime alınmıştır. 53 yıllık tarihinde Genel Sekretere ilk defa maaş bağlanmıştır. Yönetim kurulu üyelerinin bir çoğuna hiçbir şeye danışılmadan hareket edilmektedir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayıba son verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN