Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Palandöken'den Koç Fest geçti

Koç Spor Fest'in ilk kez takvime eklenen 'Kış Oyunları', Palandöken'de tamamlandı. Madalyaları Koç ve Erzurum Atatürk Üniversitesi süpürdü

Palandöken'den Koç Fest geçti
Koç Spor Fest'in bu yıl ilk kez takvime eklenen 'Kış Oyunları', Palandöken'de büyük bir heyecana sahne olan yarışlarla tamamlandı. Madalyaları ise Koç ve Erzurum Atatürk Üniversitesi süpürdü

Üniversiteli gençleri spor, müzik ve eğlence ile buluşturan gençlik festivali Koç Holding'in, düzenlediği Koç Spor Fest'in 'Kış Oyunları' ayağı tamamlandı. Erzurum Palandöken'de düzenlenen Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Kış Oyunları'na 40'a yakın üniversiteden 400 sporcu, 45 idareci ve antrenör katıldı. Kayak Türkiye Şampiyonası ve alt kategorilerinde yapılan yarışlarda Koç Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesi hem bireysel yarışlarda hem de takım olarak kazandığı madalya ve kupalarla zirvede yer aldı.

Koç ve Atatürk madalyaları süpürdü

Türkiye Şampiyonası ve alt kategorilerdeki yarışlarda Koç Üniversitesi bireysel kadınlarda 4 Altın, 5 Gümüş, 5 Bronz, erkeklerde ise 2 Gümüş olmak üzere toplamda 16 madalya kazanırken, takım olarak ise 6 kupa kaldırdı. Şampiyonanın bir diğer başarılı takımı ise Erzurum Atatürk Üniversitesi ise bireysel yarışlarda erkeklerde 4 Altın, 4 Gümüş, 2 Bronz olmak üzere toplamda 10 madalya alırken, takım olarak ise erkeklerde 2 birincilik kazandı. Koç Spor Fest'in bahar etabı, 18-19 Nisan'da İstanbul'dan başlayacak ve sırasıyla Zonguldak, Samsun, Elazığ, Mersin, Afyon ve Antalya'yı ziyaret edecek. Final ise Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde 9-11 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

"Gençleri Avrupa'ya taşımak istiyoruz"

Koç Spor Fest'in bu yıl ilk kez takvime eklenen Kış Oyunları ile başladığını söyleyen Koç Holding Kurumsal Marka Müdürü Okyar Tuncel, sözlerine şöyle devam etti: "Geçtiğimiz yıl 10. yaşını kutladığımız projemizde, bildiğiniz üzere 2009 senesinden beri Türkiye Üniversite Spor Oyunları Federasyonu'nun ana sponsoruyuz. Bu sene spor odaklı yaklaşımımızı daha iyi yansıtacağını düşünerek adını 'Koç Spor Fest' olarak değiştirdiğimiz projemizin bahar etabında onlarca branşta müsabakalar düzenliyoruz. Daha fazla üniversiteli sporcunun organizasyonda yer almasını sağlamak, daha geniş kitlelere ulaşmak ve sporcularımızın başarılarını Avrupa'ya taşımak için Kış Oyunları'nı da branşlarımız arasına ekledik" dedi.

Büyük Final Antalya'da

Koç Spor Fest'in bahar etabı, 18-19 Nisan'da İstanbul'dan başlayacak ve sırasıyla Zonguldak, Samsun, Elazığ, Mersin, Afyon ve Antalya'yı ziyaret edecek. Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde 9-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek büyük finalde, 5 bin sporcu mücadele ederken, tribünler de sporculara destek verecek. Gençler sporun yanı sıra Mor ve Ötesi'nin konserleriyle de eğlenceye doyacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Palandöken'den Koç Fest geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN