harika

Giriş Tarihi: 2.5.2016
Türkiye harika

52’nci Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nu kazanan Jose Gonçalves, “Eve dönünce ’nin çok güzel ülke olduğunu söyleyeceğim ve arkadaşlarıma İstanbul’a gitmelerini tavsiye edeceğim” diye konuştu

52'nci Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda takımlarda İspanya'dan Caja Rural- Seguros RGA birinci olurken, takımın Portekizli sporcusu Jose Gonçalves de genel sıralamada şampiyon oldu. Elde ettiği zaferin kendisi için çok önemli olduğunu söyleyen Portekizli pedal, "World Tour Takımı'na girmek istiyorum. Bu sezonun sonunda girmeyi umuyorum. Buraya kazanmak için gelmemiştim. Böyle kesin bir hedefim yoktu. İyiydim ve iyi sonuç almayı bekliyordum. Yarışın gelişimi içinde liderliği ben sırtladım ve sonuna kadar getirdim" diye konuştu. Portekizli bisikletçi 'ye de övgüler yağdırıp şöyle konuştu:

TATİLE GELSİNLER

" Turu, çok güzeldi. Katılmaktan büyük zevk aldım. Bütün şartlar, seyirciler ve yollar çok elverişliydi. Eve dönünce 'nin çok güzel bir ülke olduğunu söyleyeceğim. Etrafımdakilere İstanbul'a gitmelerini ve deniz tatili yapmalarını tavsiye edeceğim."

ÖDÜLLERİ KILIÇ VE KALIN VERDİ

52'nci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda dereceye girenlere ödülleri Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın'ın katıldığı törenle verildi. Bazı sporcular uçaklarına yetişmek zorunda olduğu için ödül törenine katılamadı.

MARMARİS-SELÇUK ETABI MARECZKO'NUN

etabı Southeast Venezuela'dan Mareczko'nun oldu. Bisikletçiler, son 750 metrede yaptığı atakla toplu bir sprint finişi olmasını sağladı. Tekerlek farkıyla girilen etabı 5.46.24'lük derecesiyle İtalya'nın Southeast Venezuela takımından Jakub Mareczko kazandı. Sprint liderinin taşıdığı yeşil mayoyu Manuel Belletti (Southwest Venezuela), Tırmanış liderinin taşıdığı kırmızı mayoyu ise Przemyslaw Niemiec (Lampre Merida) kazandı. Türkiye güzellikleri liderinin giydiği beyaz mayoyu Caja Rural-Seguros RGA'dan Luis Bonet elde etti
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye harika
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN