Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rio için son bilet 'da

Giriş Tarihi: 3.5.2016 11:10
Rio için son bilet İstanbul'da

Rio Olimpiyatları için güreşte son vizeler belli oluyor. 6-8 Mayıs tarihlerinde 'da yapılacak olan 2'nci Dünya Eleme Turnuvası'na 85 ülkeden yaklaşık 600 sporcu İstanbul'a vize almak için gelirken, adına güreşecek sporcular da belli oldu. Buna göre Milli takımdan 5'i Grekoromen, 2 Bayanlar Serbest ve 1'i Serbest stil olmak üzere toplam 8 güreşçimiz maça çıkacak.

6-8 Mayıs tarihlerinde 'da düzenlenecek olan turnuva güreş dalında olimpiyatlara gidecek son sporcuları belirleyecek. Eleme turnuvalarının şu ana kadar 4'ünden 3'ü yapılırken son turnuva İstanbul'da yapılıyor. Turnuvada ilk ikiye giren sporcular Ağustos ayında Rio Olimpiyatlarına katılma hakkı elde edecek.

85 ÜLKEDEN 600 SPORCU İSTANBUL'A GELDİ

'nin ev sahipliğini yaptığı ve İstanbul Bağcılar Spor Kompleksinde 3 gün sürecek olan turnuvaya 85 ülkeden yaklaşık 600'e yakın sporcu güreşecek. Büyük mücadelelere sahne olacak olan müsabakalarda adına güreşecek sporcularımız kendi evinde olma avantajını da kullanarak 8 kotayı daha almak için mindere çıkacak.

8 SPORCU KOTA İÇİN MİNDERE ÇIKACAK

Turnuvada maçlar Serbest Stil (FS), Grekoromen (GR) ve Kadınlar Serbest Stil branşlarında yapılacak. Müsabakaların ilk günü Grekoromen stilde başlarken ikinci gün Kadınlar Serbest ve son gün Serbest Stil ile son bulacak. Türkiye adına ilk gün 5 güreşçimiz grekoromende güreşecek. Daha sonra kadınlar serbestte 2 güreşçimiz mindere çıkarken son gün ise 1 serbestte bir sporcumuz güreşecek. Toplamda Milli takımımızdan 8 sporcumuz turnuvaya katılacak.

İSTANBUL'DA MİNDERE ÇIKACAK SPORCULAR

Turnuvaya katılacak olan sporcularımızın isimleri ve sıkletleri şöyle:
GREKOROMEN (GR)59 kiloda RAHMAN BİLİCİ
66 kiloda YUNUS ÖZEL
75 kiloda SELÇUK ÇEBİ
85 kiloda METEHAN BAŞAR
98 kiloda CENK İLDEM

KADINLAR (FW)
48 kiloda EVİN DEMİRHAN
63 kiloda BEDİHA GÜN

SERBEST STİL (FS)
57 kiloda SÜLEYMAN ATLI

OLİMPİYAT VİZESİ ALAN 10 SPORCU

Türkiye daha önce katıldığı turnuvalarda toplam 10 güreşçimiz Rio Olimpiyatlarına gitmeye hak kazanmıştı. Şu ana kadar Olimpiyatları garantileyen sporcularımızın isimleri ve sıkletleri şunlar:

GREKOROMEN (GR)
130 kiloda RIZA KAYAALP

SERBEST STİL (FS)
125 kiloda TAHA AKGÜL
86 kiloda SELİM YAŞAR
65 kiloda YAKUP GÖR
74 kiloda SONER DEMİRTAŞ
97 kiloda İBRAHİM BÖLÜKBAŞI

KADINLAR (FW)
58 kiloda ELİF JALE YEŞİLIRMAK
69 kiloda BUSE TOSUN
75 kiloda YASEMİN ADAR
63 kiloda HAFİZE ŞAHİNBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rio için son bilet İstanbul'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN