Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gelecekten umutluyuz

için kota almaya hak kazanan sporcu sayısının 148’e çıkması hakkında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, “Art gelen başarılar diğerlerini de motive ediyor. Bu sayı daha da artacaktır” dedi

Giriş Tarihi: 5.6.2016
Gelecekten umutluyuz
Rio ı için kota almaya hak kazanan sporcular hakkında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Gelen başarılar bizleri gelecek adına umutlandırıyor" dedi. Bakan Kılıç, bu sporcuların Türk spor tarihine geçen önemli başarı hikayelerine imza attıklarını belirterek, "Cimnastikten, kadın goalball branşına kadar birçok farklı dalda tarihi başarılar kazanıldı. Oyunlar için artık çok az bir kaldı. Bu kritik süreçte sporcularımızdan gelen tarihi başarılar, bizleri gelecek adına umutlandırıyor" dedi.

BU SAYI DAHA DA ARTMALI

Şu ana kadar 148 sporcunun kota aldığını hatırlatan Kılıç, "Bu sayının ilerleyen günlerde daha da artacağına inanıyorum. Milli sporcularımız, oldukça yoğun geçen kota takviminde kariyerlerine önemli bir sayfa eklemek için mücadelelerini sürdürüyor. Art arda gelen güzel başarı hikayelerinin, diğer sporcularımız için de ayrı bir motivasyon kaynağı olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gelecekten umutluyuz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN