Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turkcell'le herkes Rio'ya

Kurumsal İletişim Direktörü Gedik, “Olimpiyat için verilebilecek en büyük desteği Türk sporunun hizmetine sunmak istiyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 25.6.2016
Turkcell'le herkes Rio'ya
Türk futboluna 2002'den beri destek olan Turkcell, sadece bu yıl ana sponsoru olduğu futbol, basketbol, atletizm, yüzme ve görme engelli sporlar için yaklaşık 25 milyon TL'lik bütçe ayırdığını açıkladı. Kurumsal İletişim Direktörü Engin Gedik, "Milli Takımımız ile omuz omuza yürüyüşümüz 2002'de başladı. 14 yıldır Milli Takımımızın ana sponsoru olmaktan hep gurur duyduk. 2002'den beri Türk futboluna 400 milyon TL, Anadolu kulüplerine bu miktarın 100 milyon TL'lik bölümünü destek olarak verdik" dedi. Kendilerini 'spor tutkunları' olarak değerlendiren Gedik, "14 yıldır ana sponsoru olduğumuz A Milli Basketbol Takımımızla olan işbirliğimizi 2019'a kadar uzattık.

BU GURUR BİZİM
İkinci kez olimpiyatta yer alma başarısını gösteren Potanın Perileri'nin de ana sponsoru olarak haklı bir gurur yaşıyoruz. Bosphorus Cup'a ve Golf Turnuvası'na ismimizi vermek bizi onurlandırıyor. Bisiklet Turu'na bu yıldan itibaren destek vermeye başladık. Gelibolu Maratonu'na da ismimizi verdik" şeklinde konuştu. Turkcell'den yapılan açıklamada ise, Bakanlığın himayesinde, 2020 Olimpiyatları hedefiyle, toplam 28 milyon TL'lik yatırım yapıldığı ve bunun karşılığının 2016 Rio Olimpiyatları'na gidecek kafilede görülmeye başlandığı bildirildi. Özellikle yüzmede Turkcell'in desteği ile büyük atılım yapıldığının altı çizilirken, atletizmde de Turkcell'in desteğiyle 29 sporcunun olimpiyata katılma hakkı elde ettiği vurgulandı. 'den olimpiyat vizesi alan 96 sporcudan 43'üne, 67 paralimpik sporcudan 8'ine Turkcell'in destek verdiği de açıklandı.

BİR HAYAL KURDUK
Gedik, "Olimpiyatlar her sporcunun olduğu gibi bizlerin de rüyası. Dolayısıyla olimpiyat yolunda verebileceğimiz en büyük desteği Türk sporunun hizmetine sunmak istiyoruz. Bunun için Olimpiyat Takımı'nın yanında olmak istiyoruz. Çünkü biz bir olimpiyat hayali kurduk. Bu hayale birlikte inandık, birlikte çalıştık ve şimdi de Rio'da bütün spor dallarının sporcularımızın yanında olmak istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell'le herkes Rio'ya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN