Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelleri aşacağız

Giriş Tarihi: 1.7.2016
Engelleri aşacağız
"'de spor camiasında herkes çok iyi bilir ki, son 14 yıl içerisinde sporun her alanında çok ciddi sıçramalar yaşanmıştır"
"Anadolu'da 29 stadyum çalışmamız var. Bazı yerel yönetimler engel olsa da biz bunların yapılması için çaba harcamayı sürdürüyoruz"

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İstanbul'da spor medyasının temsilcileri ile iftarda bir araya geldi. Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde gerçekleşen buluşmada Bakan Kılıç, 'de son yıllarda sportif tesislerin artışına dikkat çekerken, "Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan, spor ile çok yakından ilgilenmektedir. Spor branşlarındaki gelişmeler ve sonuçlarla ilgili olarak bilgi vermek için sürekli bir araya geliyoruz. Türkiye'de spor camiası içerisinde yer alan herkes bilir ki, sporcularımızın, antrenörlerimizin, spor yöneticilerimizin ve alt yapılarımızın durumu son 14 yıl içerisinde çok ciddi bir sıçrama yaşamıştır" diye konuştu.

YETENEKLERİ KEŞFETMEK ÖNEMLİ
"tesis yapmak yetmez' denir, doğrudur. Tesis yapmak asla ve asla tek başına yetmez" diyen Bakan Kılıç, "Doktor, fizyoterapist, psikiyatrist, diyetisyen ve farklı alanlarda sporcuların gelişimine katkı sağlayacak uzmanlar gibi kişilerin yetiştirilmesi gerekmekte. Bu yapının içerisinde en önemli olan unsur ise antrenördür. Yeteri kadar antrenörümüz yok. Ülkemizde yetenekleri keşfedecek ve sonra sporcunun yanında destek olacak antrenörlerimizin sayısı yeterli değildir. Bizlerin antrenör yetiştirmesi gerekmektedir. Sporcu kadar o sporcuyu yetiştirecek antrenörü de yetiştirmemiz şart. Bunun için çok ciddi yatırımlar yapıyoruz" dedi.

MAHALLE TİPİ SPOR TESİS SAYISI BİNİ GEÇTİ
"Ülkemizin farklı ilçelerinde, mahallelerinde 'Mahalle Tipi' spor tesislerimiz var. Bunun içerisinde futbol, basketbol, voleybol sahası yan yana olan küçük kompleksler bulunuyor. Çok büyük bir yatırım gerektirmeyen ama yapıldığı zaman mahalle içerisinde olmasından dolayı çok büyük bir getiri getiren küçük anlamdaki özel yatırımlar. Bunlar şu anda bini geçti, sayısı daha da artacak."

ŞİDDETİN DE PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ
- Olimpiyatlara branşlar kısmında en üst katılımla gidiyoruz. Branş sayısını da en üst seviyeye taşıdık. Sporcularımızın sayısı ise 99. İnşallah gelecek hafta 100'ü aşmış olacağız.
- Dopingte sıfır tolerans politikamızı kararlılıkla sürdürüyoruz. WADA Başkanı 'de yapılan toplantıda doping ile mücadele etmek isteyen ülkeler Türkiye'yi örnek alsınlar diyor. Bizler doping konusu ile yüzleştik."
- Stadyumlardaki şiddet olaylarına karşı çok ciddi mücadele içerisindeyiz. İstediğimiz noktaya varamadık, gideceğimiz daha çok yol var.
- Sapanca'da yapılan çalışmadaki sonuçlar; Yargı ve Emniyet'e ciddi anlamda fayda sağladı. Bayramdan sonra bir toplantı daha yapıp çıkan şeyleri inşallah hayata geçireceğiz.

STATLARIN ALTINDA SPOR SALONLARI OLACAK
"Anadolu'da şu an inşa ettiğimiz 29 stadyum çalışmamız var. Bazılarının önüne yerel yönetimler engeller çıkarmaya devam etseler de biz ısrarlı ve kararlı bir şekilde bunların yapılması için çaba harcamaya devam ediyoruz. Gaziantep'te, Malatya'da, Diyarbakır'da, Trabzon'da, Samsun'da, Adana'da inşası devam eden stadyumlarımız, Antalya'da hizmete giren stadyumumuz, İzmir'de yakın zamanda önümüz yerel yönetimler tarafından açıldıktan sonra inşa edeceğimiz stadyumlarımızın hepsinde tribün altı olarak tabir ettiğimiz mekanları spor ve antrenman salonları olarak yapacağız. Sporcularımız bu stadyumlarımıza gelerek bu alanları değerlendirecekler."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelleri aşacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN