Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Madalya yağmuru

Yasmani Copello Escobar, 400 metre engellide, Polat Arıkan Kemboi ise 10 bin metrede ülkemize altını getirdi

Giriş Tarihi: 9.7.2016
Madalya yağmuru
Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda rüzgarı esiyor. Organizasyona; kadınlar 10 bin metrede Yasemin Can'ın altın madalyası ile başlayan Türkiye, ikinci gün erkekler 100 metrede Jak Ali Harvey ile gümüş, kadınlar gülle atmada ise Emel Dereli ile bronz madalya kazanmıştı. Üçüncü gün piste çıkan atletlerimiz ülkemize tarihi zaferler yaşatmaya devam etti. İşte tarihi günün ayrıntıları:

YASMANİ COPELLO ESCOBAR, ilk müjdeyi veren isim oldu. Yasmani, erkekler 400 metre finalinde 48.98'lik derecesiyle ilk sırayı aldı.

RAMİL GULİYEV, erkekler 200 metre finalinde 20.51 ile üçüncü oldu. Ramil, 20.37 ile birinci olan Hollandalı Churandy Martina'nın kulvar ihlali nedeniyle diskalifiye edilmesi üzerine ikinci basamağa tırmandı ve gümüşü Türkiye'ye hediye etti.

POLAT KEMBOİ ARIKAN, ve , 10 bin metrede baştan sona birbirleri ile yarıştı. Polat, 28.18.52'lik derecesiyle altın, ise 28.21.42'lik derecesiyle gümüş madalyaya uzandı.

ARAS KAYA, uzun süre önde götürdüğü erkekler 3 bin metre su engellide 8:29.91'lik derecesi ile gümüş madalyanın sahibi oldu.

TUR BİNDİRDİLER

Erkekler 10 bin metre finali atletlerimizin gövde gösterisine sahne oldu. Polat Kemboi Arıkan ile Ali Kaya, baştan sona ilk iki sırayı paylaştı. Bazı atletlere tur dahi bind-i ren ikili, finişi art arda gördü. Polat, 10 bin metrede ikinc i Avrupa şampiyonluğuna ulaşırken, Ali ikinci sırayı aldı.

KAYA VE AKDA ENGELE TAKILMADI

Avrupa Atletizm Şampiyonası'nın üçüncü gününde üç atletimiz daha final vizesi aldı. Kadınlar 3 bin metre su engelli elemelerinde, Özlem Kaya, serisinde 9:44.41 ile ikinci olurken, Meryem Akda ise 9:45.53 ile üçüncü sırayı aldı ve final koşma hakk ı kazandı. Final hakkı kazanan bir diğer atlet-i miz erkekler çekiç atma elemelerinde 73.10'luk derecesi ile sekizinci sırayı alan Özkan Baltacı oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Madalya yağmuru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN