Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maden ocaklarından şampiyonluğuna

Giriş Tarihi: 25.7.2016 13:48
Maden ocaklarından dünya şampiyonluğuna

Boks Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan ve şampiyona yolunda ortaya çıkacak masrafları karşılayabilmek adına kaçak maden ocağında çalışmak zorunda kalan başarılı boksör Gökhan Karamusaoğlu, bu durumun idmanlarını olumsuz etkilediğini söyleyerek, Vali Ali Kaban’a ve Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e seslenerek destek istedi.

Başarılı boksör Karamusaoğlu, boksun devamlılık isteyen bir spor dalı olduğunu ifade ederek, ailesinin imkanlarının zaman zaman yetersiz kaldığını ve ailesinin sırtındaki yükü hafifletmek istediğini söylediği konuşmasında, "Ben baba parası yiyen bir genç olmadım hiçbir zaman. Diğerleri gibi babam versin harcayayım demedim" dedi.

Karamusaoğlu, spor hayatının ve başarılarının devam edebilmesi için kaçak ocakta çalıştığını ifade etti.

Zonguldak'ı dört kez Şampiyonası'nda temsil eden Başarılı boksör Gökhan Karamusaoğlu, ilk katıldığı yıl üçüncülük, sonrasında ise iki kez Şampiyonluğu ve bir kez de ikinciliği elde etti. 2 kez Avrupa Şampiyonası'nda bir kez de şampiyonasında Türkiye ve Zonguldak'ı temsil eden Karamusaoğlu, büyük bir onurla taşıdığı Milli formanın hakkını verebilmek adına ringlerde yer aldı. Karamusaoğlu, sonrasında ise elde ettiği dereceyle Gürcistan'da ülkemiz adına mücadele ederek, altın madalya ile döndü. Şimdi ise Kasım ayında düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren başarılı boksör, şampiyonluk için elinden geleni yapacağını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maden ocaklarından dünya şampiyonluğuna
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN