Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Federasyonlar temizlenecek!

Giriş Tarihi: 26.7.2016
Federasyonlar temizlenecek!

Bakan Kılıç: FETÖ üyesi ya da taşeronu hiç kimse federasyonlarda barınamayacak

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bir yandan meydanlarda halka seslenirken, diğer yandan televizyonlarda darbeye karşı verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Bakan Kılıç'tan önemli satırbaşları şöyleydi: "TFF Başkanı ile görüştük. Spor federasyonlarında da kendi bakanlığımızda da tüm incelemeleri yapıyoruz. FETÖ Terör Örgütü ile bağlantılı olan kişilerin aramızda barınma ihtimali yok. Yargının alacağı kararlar sonuna kadar uygulanacak. 2 yıldır ciddi çalışmalar yapıyoruz. Geçmişte bu örgüte hizmet edenleri devletin kademesinden çıkarıyorduk ama göreve iade kararları çıkıyordu. Yargı kararları çerçevesinde artık müsamaha yok. Meydanlarda gençler hep sağlam durdu. 'Acaba gençliğimiz yeterince hassas mı' diye soruluyordu. İşte 15 Temmuz gecesi gördük. Şimdi Rio'ya gidecek gençlerimiz aynı hassasiyetle madalyalarını alacak."

FRANSIZLARA MÜTEKABİLİYET UYGULARIZ
Bakan Akif Çağatay Kılıç, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi üçüncü turundaki rakibi Monaco'nun 3 Ağustos'ta Fransa'da oynanacak rövanş maçına Türk taraftarların alınmaması için attığı adımları eleştirdi. Bakan Kılıç, "Bu durum kesinleşirse bizim de alacağımız kararlar olur. Mütekabiliyet (devletler arası ilişkilerde maruz kalınan davranışa aynı şekilde karşılık verme prensibi) esastır. Eğer Türk seyircileri bir ülkeye alınmıyorsa bunun mütekabiliyette cevabı bellidir" dedi.

MONACO'YA HÜKÜMET GARANTİSİ
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Monaco Başkanı Dmitry Rybolovlev'e Şampiyonlar Ligi maçındaki tüm güvenliğin hükümet garantisi altında olduğunu belirten bir mektup gönderdi. Kılıç, terör tehditlerine karşın EURO 2016'nın Fransa'da düzenlendiğini ve Türkiye'nin de birçok uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptığını hatırlatarak, herhangi bir sorunla karşılaşılmadığını vurguladı. Kılıç, mektubunda sporun insanları birleştirici yanına vurgu yaparak "Eşsiz şehrimiz İstanbul'da güzel bir müsabaka diliyorum" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Federasyonlar temizlenecek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN