Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Bunlar insan olamaz"

Giriş Tarihi: 31.7.2016 09:45 Güncelleme Tarihi: 31.7.2016 09:47
Bunlar insan olamaz

Milli atlet , FETÖ'cü darbe girişimi sırasında hain saldırıya maruz kaldı ve spor hayatı bitti. Yazıcı yaşadıklarını işte böyle anlattı:

FETÖ'cüler tarafından 15 Temmuz'da yapılan hain kalkışmada yapılan saldırı yüzlerce hayatı kararttı, bir o kadarının da geleceğini çaldı. O nin üstünden iki hafta geçmesine rağmen bilinmeyen hikayeler de ortaya çıkmaya başladı. Birçok insan gibi hayallerine engel konan isimlerden biri de milli atlet Fatih Yazıcı oldu. Kulübü ENKA'nın İstinye'deki tesislerinde kalan Yazıcı, o gece yaşadıklarını şöyle anlattı:

TESİSLERDE VURULDU

"Tesislerdeki odamda televizyon izlerken yaşananları gördüm. Daha sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın meydanlara çıkmamız için yaptığı çağrının ardından tesislerden çıkmak istedim. Ancak çatışmanın yoğun yaşandığı yerlerden biri de bizim tesisin önüydü. İnsanlar arabalarından inip, siper almıştı. Ben de midemden şarapnel parçalarıyla vuruldum. En az 7-8 dakika kimse yanıma yaklaşamadı."

ATEŞ SESİ HİÇ DURMADI

"Vurulan o kadar çok insan vardı ve buna rağmen ateşi kesmediler. Bunu yapanlar insan olamaz. Ben sadece midemdem vurulduğumu düşünürken, bacağım ve testislerim de zarar görmüş. Beni hastaneye, daha sonra şehit düştüğünü öğrendiğim Fatih Satır adında genç bir arkadaş minibüsüyle götürdü. Hastanede bana bakamadılar. Başka bir hastaneye sevk ettiler. Ben ikinci sıradaydım. İlk sırada yer alan polis memuru hayatını kaybedince ilk beni sevk ettiler ve başka bir hastaneye götürdüler."

YOĞUN BAKIMDA KALDI

"2 gün yoğun bakımda kaldım. Sol karın kasım parçalanmış, doktorlar onaramamışlar. Sol testisimi aldılar. Doktorlar çok net bir şekilde spor hayatımın bittiğini söyledi. Ben gelecek sene Akdeniz Oyunları'na katılmayı hedefliyordum. 55 tane zımbalı dikiş vardı vücudumda ama çok şükür iyileşme sürecim hızlı gelişiyor. Allah'tan Cumhurbaşkanımız o çağrıyı yaptı da, insanlar sokaklara çıktı. İnsanlar, o hainleri püskürtmese; ben ve benim gibi birçok insan hastane ya da sokaklarda ölmüş olacaktık.".

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Bunlar insan olamaz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN