Türkiye'nin en iyi haber sitesi

gözyaşlarını tutamamış

“Olimpiyatta yarışmak inanılmazdı. Herkes performansımı çok beğenmiş. Ailem de buradaydı. Babam, kardeşim çok mutlu olmuşlar. çok heyecanlanmış, gözyaşlarını tutamamış.” Yarışma sırasında ya da finali düşünmedim. O, beni strese sokardı. Yapabileceğimin en iyisi için çıktım. Bundan sonra yeni hedefim 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda madalya almak

Annem gözyaşlarını tutamamış

2010 yılında henüz 11 yaşındayken SABAH'a verdiği röportajda hedefini Rio Olimpiyatları olarak açıklayan Tutya Yılmaz, aradan geçen 6 yılda bu başarıya ulaştı. Rio'da yarışan Türk kafilesinin hem en küçüğü hem de sempatiği olan 17 yaşındaki artistik jimnastikçi, teknik becerileriyle de gönülleri fethetti. Artistik Jimnastikte 13'üncü olarak denge dalında finali kıl payı kaçıran milli sporcu, yaşadıklarını 6 yıl sonra yine SABAH'a anlattı. Olimpiyatlara çok iyi hazırlandığını vurgulayan Tutya, "Yarışma çok heyecan vericiydi. Madalya ya da finali düşünmedim. O, beni strese sokardı. Yarışmaya yapabileceğimin en iyisi için çıktım" dedi.

YARIŞMA SONRASI ÇOK ARAYAN OLDU
Yarışma sonrası çok iyi mesajlar aldığını belirten genç sporcu, "Birçok kişi aradı, mesaj atanlar oldu. Bunlar da beni çok mutlu etti. Ailem de buradaydı. Yarışmayı tribünden izlediler. Babam, kardeşim çok mutlu olmuşlar. Annem çok heyecanlanmış, gözyaşlarını tutamamış" diye konuştu. Hala sakatlık gibi durumlarda finale çıkma şansı bulunan genç yıldızımız, yeni hedefinin ise 2020'deki Tokyo olimpiyatlarında madalya olduğunu açıkladı.

TUTYA'DAN İNCİLER

  • Kariyerimin en iyi puanını aldım, içimde şunu da yapsaydım dediğim hiçbir şey yok.
  • ABD gibi, Rusya, Romanya gibi ülkelerin ekolleri var, bense tek başıma idman yapıyorum.
  • Bağlarbaşı'ndaki salon kapanınca idman yapacak yer bulamadım. Sporu bırakmayı düşündüm, Spor Genel Müdürlüğü beni vazgeçirip bir haftada salon hazırladı.
  • Nadia Komanaçi bir efsane ama ondan bu yana kurallar çok değişti. Bugün Simone Biles'ın yaptıklarını yapabileceğinin garantisi yok. Bu spor artık bambaşka...
  • Rıza abiyle (Kayaalp) çok iyi anlaşıyorum, halkın içinden gelmiş, çok iyi birisi...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annem gözyaşlarını tutamamış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN