Türkiye'nin en iyi haber sitesi

beni kesmez

“Hedefleri büyük olan sporcuları sevindirmez. Cumhurbaşkanımıza sözüm vardı. Artık bu sözü, 2020 Tokyo’da tutmak için çabalayacağım.”

Gümüş beni kesmez
2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda kazanan 26 yaşındaki milli güreşçi Rıza Kayaalp, madalya mücadelesine Tokyo'da düzenlenecek 2020 Olimpiyatları'nda devam edeceğini söyledi. 130 kilo güreş müsabakalarının finalinde, Kübalı Mijain Lopez Nunez'e yenilerek gümüş madalya elde eden Rıza Kayaalp, bir anlık bir dalgınlık nedeniyle yenildiğini belirterek şunları söyledi:

ERDOĞAN'A SÖZ VERMİŞTİM
-Karşılaşmaya hızlı başladım ve rakibin bildiğim bir taktik oyununa savunma yapamadım. Onunla yaptığım önceki maçlardan bu öne boşaltma taktiğini? biliyordum ama bir anlık dalgınlıkla unuttum. 6-7 yıldır ilk kez böyle bir durum yaşıyorum.

MÜCADELEYE DEVAM
¦ Cumhurbaşkanımıza altın madalya sözüm vardı. Finalden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştük, altın madalya sözüm vardı. Artık bu sözü, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda tutmak için çabalayacağım.
¦ Hedefim burada altın madalyaydı, olmadı. Önceki olimpiyatta bronzdu, şimdi gümüş oldu. Durmak yok. Altın madalya alana kadar mücadeleme devam edeceğim.
¦ Hedefleri büyük olan sporcuları gümüş sevindirmez. Hedefim altın madalyaydı.

OĞLUM ÇOK İNATÇIDIR
Oğluna destek vermek için Yozgat'tan Rio'ya giden Rıza Kayaalp'in annesi Sevgi Kayaalp, müsabaka sırasında büyük heyecan yaşadı. Rıza'nın gümüşte kalmasının kendisini kesinlikle hüsrana uğratmadığını belirten anne Kayaalp, "Bayrağımız göndere çekildi ya bunu da şükür. Oğlum inatçıdır. Altın madalyayı mutlaka alacak. Varsın 4 yıl daha beklesin. O zaman 30 yaşında olacak. Bizim gibi ihtiyar da olmayacak ya! Milletimiz gibi biz de bu anı bekliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümüş beni kesmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN